piątek, 9 czerwiec 2023, 00:45

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Uczono pamięć ofiar, którzy zginęli na morzu

Uczono pamięć ofiar, którzy zginęli na morzu

czwartek, 21 stycznia 2016, 21:58 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION, społeczeństwo

W dniu 14 stycznia 2016 r. przy tablicy pamiątkowej „Tym, którzy nie powrócili z morza” w Wolinie odbyła się uroczystość oddania hołdu ludziom, którzy zginęli na morzu. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wolinie, Ośrodka Kultury Gminy Wolin, Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolinie oraz mieszkańcy naszego miasta.

– 13 stycznia 1993 r. w swój ostatni rejs wypłynął ze Świnoujścia gdyński prom „Jan Heweliusz”. Portem docelowym był szwedzki Ystad. Zatonął na drugi dzień nad ranem u wybrzeży niemieckiej wyspy Rugia. W katastrofie zginęło 35 pasażerów i 20 marynarzy, w tym kapitan. Z 64 osób ocalało tylko 9 marynarzy – przypomniała zebranym prowadząca uroczystość pani Sylwia Borkowska.

Wspomniała ona również o wielu innych ofiarach, które straciły życie na morzu. Minutą ciszy oraz złożeniem kwiatów zebrani oddali hołd osobom, dla których był to już ostatni rejs.

Uczono pamięć ofiar, którzy zginęli na morzu Reviewed by on . W dniu 14 stycznia 2016 r. przy tablicy pamiątkowej „Tym, którzy nie powrócili z morza” w Wolinie odbyła się uroczystość oddania hołdu ludziom, którzy zginęli n W dniu 14 stycznia 2016 r. przy tablicy pamiątkowej „Tym, którzy nie powrócili z morza” w Wolinie odbyła się uroczystość oddania hołdu ludziom, którzy zginęli n Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top