czwartek, 29 wrzesień 2022, 03:09

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Ferie 2016 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim

Ferie 2016 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim

niedziela, 14 lutego 2016, 10:40 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, POWIAT

Jak co roku, w czasie ferii zimowych w Oddziale dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamieniu Pomorskim odbywały się zajęcia dla najmłodszych.

Pierwszy tydzień upłynął pod hasłem : Lecimy w kosmos. Świetną zabawą było malowanie rakiety, budowa recyklingowych pojazdów kosmicznych, tworzenie księżycowego krajobrazu z produktów kuchennych ( mąka, kasze, sól itp.), wykonanie makiety planet w kształcie książki rozkładanki. Nie zabrakło również kosmicznych historyjek, zagadek, labiryntów, kolorowanek, zabaw ruchowych. Podsumowaniem tego tygodnia był sprawdzian na astronautę, który wszyscy zdali na 6.

Drugi tydzień to podróż dookoła świata. Pierwszym krokiem było wykonanie latającego dywanu, na którym mogliśmy ruszyć w drogę. Poznawanie kontynentów rozpoczęliśmy od gorącej Afryki. Oglądanie książek i bajek o zwierzętach afrykańskich, było inspiracją do wykonania pięknej makiety afrykańskiej sawanny.

Następnie przenieśliśmy się w rejony polarne. Tutaj powstały obrazki wyklejanki z pingwinkami w roli głównej. Kolejne dni to poznawanie życia i zwyczajów Indian Ameryki Północnej. W trakcie zajęć dzieci wysłuchały baśni i opowieści indiańskich. Każdy wybrał sobie indiańskie imię i zapisał je na wykonanym przez siebie z piórek , makaronu i sznurków, chroniącym przed złem talizmanem. By zostać Indianinem potrzebny jest pióropusz, dlatego następnego dnia każdy zrobił dla siebie to nakrycie głowy. Byliśmy gotowi na indiańskie zabawy – wesołe gry, wyprawę na bizony, tańce i malowanie twarzy.

Poprzez takie zajęcia staramy się zagospodarować dzieciom ciekawie czas wolny, a także pokazać że biblioteka to również miejsce dobrej zabawy.

Ferie 2016 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim Reviewed by on . Jak co roku, w czasie ferii zimowych w Oddziale dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamieniu Pomorskim odbywały się zajęcia dla najmłodszy Jak co roku, w czasie ferii zimowych w Oddziale dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamieniu Pomorskim odbywały się zajęcia dla najmłodszy Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top