czwartek, 29 wrzesień 2022, 03:29

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Spotkanie z Romanem Czejarkiem – prowadzącym „Lato z Radiem”
Spotkanie z Romanem Czejarkiem – prowadzącym „Lato z Radiem”

Spotkanie z Romanem Czejarkiem – prowadzącym „Lato z Radiem”

niedziela, 14 lutego 2016, 10:24 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

Zapraszamy na spotkanie z Romanem Czejarkiem, które odbędzie się 18 lutego 2016 r. o godz. 18.00 (czwartek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach. (wstęp wolny)

Roman Czejarek jest dziennikarzem Programu Pierwszego Polskiego Radia (Lato z Radiem, Cztery pory roku, Sygnały Dnia, Muzyka i Aktualności, Z kraju i ze świata). Publikował m.in. w „Polityce”, „Rzeczpospolitej”, „Tygodniku Kulturalnym”, „Przeglądzie Tygodniowym”, „Gazecie Wyborczej”, „Spotkaniach” i „Karuzeli”. Autor kilkunastu książek o podróżach po Polsce, historii Pomorza Zachodniego oraz o mediach, m.in. : „Kolorowy Szczecin”, „Szczecin przełomu wieków XIX/XX”, „Polska według Czejarka”. Dwie ostatnie książki Romana Czejarka „Sekrety Szczecina” oraz „Sekrety Szczecina” cz. 2 pobiły w grudniu 2015 roku rekordy sprzedaży.

Przez wiele lat prowadził w Telewizji Polskiej takie programy jak „Pytanie na śniadanie” (TVP2), „Kawa czy herbata” (TVP1), „Nocne rozmowy” (TVP1) oraz teleturnieje „Gilotyna” (TVP2) i „Telemilenium” (TVP1). Pracował też w mediach komercyjnych, w telewizji TTV (Grupa TVN) oraz w Radiu VOX FM (Grupa TIME). W latach 1992–2015 poprowadził na scenie kilkaset wielkich koncertów plenerowych Lata z Radiem. Laureat nagród za najlepsze reportaże oraz fotografie. Podróżnik po miejscach „trudnych” i niezwykłych. Był m.in. w Afganistanie, Syrii, Laosie, na Kubie oraz wielokrotnie w najgłębszym Kanionie Świata w Peru. Honorowy Ambasador miasta Szczecina. Prowadzi też wykłady z wiedzy o mediach oraz z kreowania wizerunku i wystąpień publicznych. Znany kolekcjoner, zbiera stare pamiątki z Pomorza Zachodniego.

Spotkanie z Romanem Czejarkiem – prowadzącym „Lato z Radiem” Reviewed by on . Zapraszamy na spotkanie z Romanem Czejarkiem, które odbędzie się 18 lutego 2016 r. o godz. 18.00 (czwartek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach. Zapraszamy na spotkanie z Romanem Czejarkiem, które odbędzie się 18 lutego 2016 r. o godz. 18.00 (czwartek) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach. Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top