czwartek, 29 wrzesień 2022, 04:24

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Wolin » Czas intensywnych przygotowań Vinety Wolin
Czas intensywnych przygotowań Vinety Wolin

Czas intensywnych przygotowań Vinety Wolin

czwartek, 18 lutego 2016, 18:15 Kategoria: Gmina Wolin, sport

Wiele ciekawego dzieję w związku z przygotowaniami do rundy rewanżowej III Ligi Bałtyckiej. Nasi zawodnicy solidnie trenują, aby jak najlepiej wypaść na wiosnę. Poniżej opis ostatnich dwóch tygodni oraz plany zespołu na najbliższe tygodnie. SPARINGI : FLOTA ŚWINOUJŚCIE – VINETA WOLIN 0-8 (0-2) br. Kamil Zieliński – 4, Bartosz Ława – 2, Emil Kupiński, Adrian Skorb – po 1 Mariusz Bratkowski (Jakub Kosiorek), Adrian Skorb (46 Dawid Łodyga), Marek Niewiada, Mateusz Sowała (46 Tomasz Wydmuszek), Bartosz Ława, Adrian Nagórski, Kacper Wittbrodt (38 Kamil Kacperek), Wojciech Gałecki, Michał Adamczak (69 Paweł Chamera), Kamil Zieliński, Paweł Szewczykowski (55 Emil Kupiński). Z dobrej strony pokazali się nasi zawodnicy podczas sparingu z lokalnym rywalem Flotą Świnoujście. Piłkarze Vinety stworzyli kilkanaście groźnych sytuacji, z których wykorzystali osiem. Czterokrotnie bramkarza Floty pokonał testowany napastnik Kamil Zieliński. Dwie bramki po stałych fragmentach dołożył Bartosz Ława (rzut wolny, rzut karny), po jednej Adrian Skorb i inny testowany Emil Kupiński z Chemika Police. W drużynie Vinety w drugiej odsłonie meczu wystąpił bramkarz Błękitnych Stargard – Jakub Kosiorek.

STILON GORZÓW – VINETA WOLIN 17-02-2016 g. 19:00 w Barlinku.

Bardzo ciekawie zapowiada się spotkanie kontrolne z 7. zespołem III ligi dolnośląsko-lubuskiej. Drużyna Stilonu zgromadziła 35 pkt w 19 meczach. Trenerem jest Artur Andruszczak. Drużyna Vinety wystąpi w tym meczu bez kilku podstawowych zawodników.

Mecz odwołany z powodu warunków atmosferycznych

ZGRUPOWANIE

Nasi piłkarze mają za sobą cztery dni solidnej pracy podczas zgrupowania w Kołczewie. Trenerzy zaaplikowali zawodnikom sześć jednostek treningowych oraz mecz kontrolny z Flotą w Świnoujściu. W zgrupowanie nie brał udziału jedynie kontuzjowany Dawid Jeż oraz chory Jakub Tarka. Pozostali piłkarze pracowali głównie nad siłą, wytrzymałością oraz taktyką. Słowa podziękowania należą się Pani Dyrektor Beacie Aniszkiewicz-Pociask, dzięki której zawodnicy mogli przygotowywać się w dobrych warunkach.

TESTY/TRANSFERY

Od początku roku w naszym zespole testowani są zawodnicy Chemika Police: Mateusz Sowała (środkowy pomocnik), Paweł Szewczykowski (obrońca boczny), Emil Kupiński (lewy pomocnik). W ostatnim czasie dołączył napastnik Kamil Zieliński (wcześniej min. Flota, Błękitni, Pogoń , Widzew). Zawodnik ten bardzo obiecująco zaprezentował się w sparingach strzelając w dwóch meczach sześć bramek. Kamil jest już zatwierdzony do gry w naszym klubie. Trenerzy testują jeszcze jednego młodzieżowca. Jest nim Grzegorz Tarasewicz, wychowanek Pogoni Szczecin może grać zarówno na bokach obrony jak i pomocy. Trenerzy podejmą ostateczne decyzję w sprawie testowanych piłkarzy do końca bieżącego tygodnia. Z klubem pożegnał się natomiast środkowy obrońca – Ryszard Król. Rysiu wrócił po półrocznym wypożyczeniu do IV-ligowego Gryfa Kamień Pomorski. Swoją przygodę z piłką w Vinecie zawiesił również wychowanek klubu – Kamil Mądry.

KONTUZJE/URAZY

W sparingu z Błękitnymi Stargard urazu stawu skokowego doznał środkowy obrońca Dawid Jeż. Nasz zawodnik po dwóch tygodniach rehabilitacji dołączył już do treningów z drużyną. Dawid powinien wystąpić w kolejnym meczu sparingowym ze Świtem Skolwin. Kolejnym piłkarzem, którego zabraknie w dzisiejszej rywalizacji jest Wojciech Gałecki, który doznał urazu ucha podczas meczu w Torgelow. Wojtek również trenuję z zespołem, jednak trenerzy nie chcą ryzykować jego zdrowia. Problemy z plecami ma natomiast Kacper Wittbrodt, zawodnik przechodzi aktualnie rehabilitację i od przyszłego tygodnia powinniśmy już Go zobaczyć w meczu testowym. Choroba wykluczyła z treningów bardzo ważnego piłkarza w naszej kadrze – Jakuba Tarkę. Niestety Kuba nie bierze udziału w przygotowaniach. Optymistyczne prognozy są takie, że popularny „Tara” dołączy do zespołu na początku marca! MŁODZIEŻ Bardzo dobra praca z młodzieżą naszych szkoleniowców- Pawła Pawlaczyka i Dawida Jeża zaowocowała decyzją o dołączeniu do kadry pierwszego zespołu czterech juniorów. Chłopcy rozpoczną treningi z seniorami od pierwszych dni marca. Będą systematycznie przygotowywani do debiutu w III lidze. Zaczyna procentować praca wykonywana przez naszych trenerów w gimnazjalnych klasach sportowych. Codzienne treningi przynoszą efekty w postaci szybkiego rozwoju piłkarskiego naszych juniorów. Chłopcy byli obserwowani przez trenera Pawła Ozgę podczas jednego ze sparingów i wypadli bardzo obiecująco.

PLANY

Do pierwszego spotkania ligowego pozostało 24 dni. Trener Ozga zaplanował jeszcze kilka gier sparingowych. Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja ze Świtem Skolwin (24.02) oraz Kotwicą Kołobrzeg (27.02). W pozostałych meczach naszych piłkarzy sprawdzą lokalni Vi-ligowcy Stal Szczecin oraz Jeziorak Załom.

Trener i Zarząd Vinety Wolin

 

Czas intensywnych przygotowań Vinety Wolin Reviewed by on . Wiele ciekawego dzieję w związku z przygotowaniami do rundy rewanżowej III Ligi Bałtyckiej. Nasi zawodnicy solidnie trenują, aby jak najlepiej wypaść na wiosnę. Wiele ciekawego dzieję w związku z przygotowaniami do rundy rewanżowej III Ligi Bałtyckiej. Nasi zawodnicy solidnie trenują, aby jak najlepiej wypaść na wiosnę. Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top