sobota, 2 grudzień 2023, 06:30

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Odkrywca źródeł Amazonki – Jacek Pałkiewicz w bibliotece w Międzyzdrojach
Odkrywca źródeł Amazonki – Jacek Pałkiewicz w bibliotece w Międzyzdrojach

Odkrywca źródeł Amazonki – Jacek Pałkiewicz w bibliotece w Międzyzdrojach

piątek, 19 lutego 2016, 08:10 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

Zapraszamy na wieczór autorski z Jackiem Pałkiewiczem, który odbędzie się 22 lutego 2016 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 (wstęp wolny). Moderatorem spotkania będzie Krzysztof Petek.

Jacek Pałkiewicz jest reporterem, eksploratorem i twórcą survivalu w Europie. Jest najbardziej znanym polskim podróżnikiem i odkrywcą prawdziwych źródeł Amazonki. Pokonał Atlantyk w roli dobrowolnego rozbitka, zna doskonale Amazonię, Syberię i największe pustynie świata. Uczył kosmonautów i jednostki specjalne strategii przetrwania w skrajnie niegościnnych środowiskach. Szkoli kadry menedżerskie w przekraczaniu barier osobowości w warunkach krańcowego obciążenia. Jego barwne życie przedstawia biografia „Pałkiewicz, droga odkrywcy”. Jest autorem wielu książek, m.in.: „Angkor”, „Sztuka podróżowania”, Pasja życia” oraz najnowszej „Oblicza strachu”.

Krzysztof Petek jest reportażystą, organizatorem wypraw i szkół przetrwania. Uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez oddziały antyterrorystyczne, przeszedł szkolenia survivalu, walki wręcz i psychologii sytuacji krytycznych. Dziennikarzem został w drugiej klasie liceum. Studia politologiczne ze specjalizacją dziennikarską ukończył w 1994 r. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracował w studiu radiowym Egida. Dla Telewizji Katowice przygotowywał programy dla dzieci. Jest autorem powieści sensacyjno-przygodowych, m.in.: „Diamentowy pościg”, „Zaklęcie dla Golema. Praga”, „Całe złoto El Dorado” oraz serie „Operacja HYDRA” i „Gra”.

Krzysztof Petek współtworzy z Jackiem Pałkiewiczem serię książek z dziedziny fabularyzowanej publicystyki historycznej. Opowiadając, na zlecenie Narodowego Centrum Kultury, historie tych Polaków, którzy na przestrzeni wieków odkrywali, budowali, zdobywali, poprawiali i wnosili wkład w rozwój cywilizacji. „Benedykt Polak – pierwszy polski podróżnik” ukazał się w roku 2015, wkrótce pojawi się „Michał Boym – poseł chińskiego cesarza” i kolejne.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na spotkanie pełne emocji związanych z podróżowaniem i zgłębianiem tajemnic najdalszych zakątków świata.

Odkrywca źródeł Amazonki – Jacek Pałkiewicz w bibliotece w Międzyzdrojach Reviewed by on . Zapraszamy na wieczór autorski z Jackiem Pałkiewiczem, który odbędzie się 22 lutego 2016 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 (wstęp wolny). Moderatorem spotkania bę Zapraszamy na wieczór autorski z Jackiem Pałkiewiczem, który odbędzie się 22 lutego 2016 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 (wstęp wolny). Moderatorem spotkania bę Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top