poniedziałek, 2 październik 2023, 07:27

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Uroczyste zakończenie ferii zimowych 2016 i otwarcie wystawy prac dzieci

Uroczyste zakończenie ferii zimowych 2016 i otwarcie wystawy prac dzieci

piątek, 19 lutego 2016, 07:47 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka
17 lutego 2016 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się uroczyste zakończenie ferii zimowych i otwarcie wystawy prac. Dzieci, które brały udział w warsztatach plastycznych pt. „Kreatywna pracownia plastyczna w bibliotece”, zaprosiły najbliższych na swój wernisaż. Mali artyści i goście tłumnie przybyli do biblioteki na godzinę 17:00. Wszyscy wspólnie podziwiali efekty twórczej pracy najmłodszych. Nasz wernisaż zaszczycili swoją obecnością Sekretarz Międzyzdrojów Pan Henryk Nogala, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach Pani Elżbieta Jakubiak, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy Pani Iwona Sołtysiak oraz Dyrektor Przedszkola „Morskie Skarby” Pani Elwira Korcz. Dyrektor Biblioteki Andżelika Gałecka specjalnie na tę okazję przygotowała prezentację multimedialną będącą fotograficzną relacją tego, co działo się podczas 2 tygodni zajęć plastycznych, teatralnych, edukacyjnych. Podczas prezentacji wspominaliśmy m.in. kurs udzielania pierwszej pomocy pokazany przez Pana Mateusza Bobka – ratownika WOPR, „Bezpieczną zabawę z psem” poprowadzoną przez Panią Helenę Wojcieszak, instruktora szkolenia psów ze szkoły „Pies potrafi”, z udziałem jej czworonożnego pupila Amora. Fotorelacja prezentowała spacer po muzeum przyrodniczym Wolińskiego Parku Narodowego, wizytę w Międzynarodowym Domu Kultury na spektaklu „Królowa Śniegu”, wyjazd do Pleciugi, warsztaty ceramiczne, poprowadzone przez członków Stowarzyszenia Archeozdroje, wspólne czytanie bajek, mini dyskotekę. Podczas wernisażu zaprezentowaliśmy makiety z kukurydzianych klocków, makiety zimowych wiosek, maskotki z filcu, obrazki z koralików Hama. Opowiadaliśmy o zabawie z recyklingiem pt. „ Robimy straszne zamczyska”, nauce pisania hieroglifów, wykonaniu ramek na zdjęcia, biżuterii, wyplataniu koszyków i warsztatach decoupage.

Na zakończenie wszyscy artyści otrzymali pamiątkowe dyplomy, które naszym kreatywnym twórcom wręczali Pan Henryk Nogala oraz Panie: Elżbieta Jakubiak oraz Andżelika Gałecka. Podziękowania i kwiaty otrzymali wszyscy, którzy zaangażowali się w organizację ferii. Zakończeniem wernisażu był oczywiście słodki akcent – zimowy tort z postaciami z bajek.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc:
Pani Czesławie Tomczak z Hotelu Międzyzdroje, Panu Stanisławowi Chabince i pracownikom SPA Bagiński & Chabinka, Panu Andrzejowi Jędrzejewskiemu i pracownikom Domu Wczasów Dziecięcych za przygotowanie naleśników i ciast. Pani Helenie Wojcieszak, Panu Mateuszowi Bobkowi, Paniom ze Stowarzyszenia Archeozdroje: Lili Holz, Aleksandrze Miodońskiej i Monice Kunkel-Ratajczak, Dyrektorowi i pracownikom Wolińskiego Parku Narodowego: Katarzynie Kapińskiej, Tomaszowi Bojorowi za przekazaną wiedzę i uatrakcyjnienie zajęć. Paniom: Elżbiecie Jakubiak i Małgorzacie Musialskiej z Ośrodka Pomocy Społecznej za sfinansowanie materiałów plastycznych, biletów do kina i wyjazdu do Teatru Pleciuga. Ogromne podziękowania kierujemy także do Pań: Elwiry Korcz, Barbary Szymańskiej, Ewy Lewandowskiej, Eweliny Szpakowskiej za pomoc i opiekę nad dziećmi podczas wyjazdu do Szczecina. Z Wami nawet na koniec świata. Wszystkim Babciom, Dziadkom, Mamom, Tatom, Ciociom… którzy aktywnie brali udział w zajęciach dziękujemy za pomoc i poświęcony czas.

W imieniu wszystkich dzieci zapraszamy do biblioteki, by obejrzeć „kreatywną” wystawę pełną bajkowych arcydzieł. Wystawę która zdobi nasz hol oraz czytelnię można podziwiać do 4 marca. Potem dzieci zabiorą prace plastyczne do domu na pamiątkę aktywnie spędzonych ferii. Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za udział we wspólnej zabawie i zapraszamy za rok.

 

Uroczyste zakończenie ferii zimowych 2016 i otwarcie wystawy prac dzieci Reviewed by on . 17 lutego 2016 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się uroczyste zakończenie ferii zimowych i otwarcie wystawy prac. Dzieci, które brały u 17 lutego 2016 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się uroczyste zakończenie ferii zimowych i otwarcie wystawy prac. Dzieci, które brały u Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top