środa, 6 grudzień 2023, 18:37

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » 71lat temu Kamień Pomorski został zdobyty

71lat temu Kamień Pomorski został zdobyty

sobota, 05 marca 2016, 21:48 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, społeczeństwo

Uroczystości 5 marca związane ze zdobyciem Kamienia Pomorskiego przez wojska radzieckie i polskie, rozpoczęły się tradycyjnie od mszy św. w kamieńskiej Katedrze, przy udziale licznych pocztów sztandarowych, w tym Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów, a także Związku Sybiraków, w których to liczba członków niestety powoli, i systematycznie z roku na rok się kurczy.

W tych podniosłych uroczystościach udział wzięli przedstawiciele kamieńskiego samorządu z burmistrzem Stanisławem Kuryłło oraz jego zastępcą Andrzejem Szeflińskim na czele, poseł na Sejm RP – Sławomir Nitras, a także przedstawiciele starostwa powiatowego; ze Starostą Józefem Malcem na czele, jak też służb mundurowych, młodzież oraz liczni mieszkańcy nie tylko gminy Kamień Pomorski. Po uroczystościach w Katedrze wszyscy uczestnicy przemaszerowali w asyście kompanii honorowej z dziwnowskiej Jednostki Wojskowej oraz orkiestry Marynarki Wojennej ze Świnoujścia pod Pomnik „Poległym za polskość tych Ziem” gdzie po krótkich przemówieniach, odbył się Apel Poległych. Tam też po jego zakończeniu liczne delegacje złożyły pod okazałym monumentem okolicznościowe wiązanki kwiatów, a końcowym akcentem tych uroczystości była Salwa Honorowa, która za każdym razem wzbudza dreszczyk emocji.

71lat temu Kamień Pomorski został zdobyty Reviewed by on . Uroczystości 5 marca związane ze zdobyciem Kamienia Pomorskiego przez wojska radzieckie i polskie, rozpoczęły się tradycyjnie od mszy św. w kamieńskiej Katedrze Uroczystości 5 marca związane ze zdobyciem Kamienia Pomorskiego przez wojska radzieckie i polskie, rozpoczęły się tradycyjnie od mszy św. w kamieńskiej Katedrze Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top