wtorek, 6 czerwiec 2023, 12:52

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kamieński zakonnik w libijskim piekle
Kamieński zakonnik w libijskim piekle

Kamieński zakonnik w libijskim piekle

środa, 09 marca 2016, 20:45 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, religia, społeczeństwo

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej serdecznie zaprasza na spotkanie z trynitarzem ojcem Augustynem Lewandowskim zatytułowane „Libia – między niebem a piekłem”, które odbędzie się w ten czwartek, 10 marca br., o godz. 18.00 w nowej siedzibie MHZK przy ulicy Adama Mickiewicza 34.

Ojciec Augustyn jest osobą znaną w naszym mieście, w którym się urodził i kształcił do uzyskania świadectwa dojrzałości w kamieńskim Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego. W 1989 r. wstąpił w Wiedniu do Zakonu Trójcy Przenajświętszej (Ordo Sanctissimae Trinitatis – OSST), zwanego trynitarzami. Swój nowicjat odbywał w Niemczech, Austrii i Stanach Zjednoczonych. W Berlinie złożył wieczyste śluby zakonne i 20 grudnia 1997 r. otrzymał święcenia kapłańskie z rąk ówczesnego ordynariusza archidiecezji berlińskiej kard. Georga Sterzynskiego, po których został wikariuszem w jednej z parafii Berlina i kapelanem niemieckich przesiedleńców z krajów byłego ZSRR. Następnie kształcił się w Salamance i Rzymie by zostać skierowanym do pracy duszpasterskiej na Wyspach Kanaryjskich skąd po pięciu latach trafił do Libii. W Trypolisie był świadkiem narodzin wojny domowej, która doprowadziła do obalenia rządzącego tym państwem dyktatora Muammara Al-Kaddafiego. Ojcu Augustynowi udało się cudem wydostać z ogarniętej wojną domową Libii i wrócić do Polski w lutym 2011 r. O tym niełatwym okresie swego życia kamieński zakonnik opowie podczas czwartkowego spotkania.

Serdecznie zapraszamy!

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

Kamieński zakonnik w libijskim piekle Reviewed by on . Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej serdecznie zaprasza na spotkanie z trynitarzem ojcem Augustynem Lewandowskim zatytułowane „Libia – między niebem a piekłem”, k Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej serdecznie zaprasza na spotkanie z trynitarzem ojcem Augustynem Lewandowskim zatytułowane „Libia – między niebem a piekłem”, k Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top