wtorek, 18 styczeń 2022, 17:43

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Zajęcia z kaligrafii w Bibliotece

Zajęcia z kaligrafii w Bibliotece

niedziela, 20 marca 2016, 14:48 Kategoria: edukacja, Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, POWIAT

Żyjemy w świecie w którym zanika umiejętność odręcznego pisania (coraz częściej, zamiast długopisu czy pióra, używamy klawiatury), kaligrafia czyli sztuka starannego i estetycznego pisania nadal jednak cieszy się sporym zainteresowaniem.

W związku z tym, Klub Przyjaciół Jane Austen wraz z Biblioteką prowadzi dla dzieci zajęcia z kaligrafii, aby przybliżyć im tę trudną sztukę. Zajęcia odbywają się od września. Dzieci potrafią napisać już wszystkie litery alfabetu, pięknie radząc sobie z cienką i pogrubioną linią. Na ostatnich zajęciach, 15 marca, zaczęły pisać całe słowa, a nawet zdania. Efekt pierwszych prób przeszedł nasze oczekiwania. To bardzo ucieszyło dzieci i zmotywowało do dalszych ćwiczeń.

Zajęcia z kaligrafii w Bibliotece Reviewed by on . Żyjemy w świecie w którym zanika umiejętność odręcznego pisania (coraz częściej, zamiast długopisu czy pióra, używamy klawiatury), kaligrafia czyli sztuka stara Żyjemy w świecie w którym zanika umiejętność odręcznego pisania (coraz częściej, zamiast długopisu czy pióra, używamy klawiatury), kaligrafia czyli sztuka stara Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top