piątek, 19 sierpień 2022, 06:09

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Nowe propozycje kamieńskiej Biblioteki
Nowe propozycje kamieńskiej Biblioteki

Nowe propozycje kamieńskiej Biblioteki

poniedziałek, 21 marca 2016, 08:14 Kategoria: edukacja, Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, POWIAT

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim poszerzyła swoją ofertę. Jedną z nowych propozycji jest oferta skierowana do osób niewidomych i niedowidzących. Od kilku dni biblioteka dzięki nawiązaniu współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” posiada urządzenie Czytak. Jest to narzędzie w pełni przystosowane do potrzeb osób niewidomych, służące do odtwarzania plików w różnych formatach m.in. w formacie .mp3, a wbudowany syntezator mowy odczytuje również pliki tekstowe. W tej chwili dostępne dla czytelników jest tylko jedno urządzenie, ale w ciągu kilku najbliższych miesięcy pojawi się ich jeszcze kilka .

Razem z Czytakiem biblioteka dostała także ponad tysiąc książek mówionych nagranych na płytach CD oraz zapewnienie, że oferta nagranych książek będzie uaktualniana przynajmniej raz w roku. Nie jest to jedyna nowość dla osób niedowidzących. Od niedawna w kamieńskiej bibliotece jest także regał z wyselekcjonowanymi książkami napisanymi dużym drukiem. Z tej propozycji najchętniej korzystają seniorzy.

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza wszystkich czytelników, zarówno miejscowych jak i przyjezdnych, do korzystania ze swojego księgozbioru, darmowego Internetu, a także do wypożyczania lub czytania na miejscu prasy codziennej, tygodników, miesięczników, prasy tematycznej i specjalistycznej. Przy bibliotece działa także Dyskusyjny Klub Książki, mający swoje spotkania w każdy drugi wtorek miesiąca o godzinie 18.00.

Od dwóch miesięcy działa również małe kino. Darmowe seanse filmowe odbywają się co drugą środę o godzinie 17.00.

Oddział dla dzieci natomiast zaprasza wszystkie maluchy do korzystania z dziecięcego i młodzieżowego księgozbioru oraz na licznie organizowane zajęcia.

Wszelkie informacje są dostępne w siedzibie biblioteki (ul. Wolińska 9) lub pod nr tel. 91 38 20 541

Nowe propozycje kamieńskiej Biblioteki Reviewed by on . Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim poszerzyła swoją ofertę. Jedną z nowych propozycji jest oferta skierowana do osób niewidomych i ni Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim poszerzyła swoją ofertę. Jedną z nowych propozycji jest oferta skierowana do osób niewidomych i ni Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top