sobota, 23 wrzesień 2023, 03:48

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Fotografie szczecińskich studentów w MHZK

Fotografie szczecińskich studentów w MHZK

wtorek, 05 kwietnia 2016, 07:46 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka

W piątek w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej odbył się wernisaż wystawy fotograficznej studentów architektury i urbanistyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zatytułowanej „Kadrując Kamień Pomorski”.

Autorzy fotografii: Roksana Bartłomiejczyk, Maria Baszak, Joanna Bilska, Maja Boderek, Martyna Dolecka, Marta Fornalczyk, Sebastian Łabędź, Iga Prüfer, Dominika Świadek, Piotr Zieliński i Krzysztof Żywucki są członkami Studenckiego Koła Naukowego „Disegno” działającego na Wydziale Budownictwa i Architektury ZUT. Opiekunem naukowym koła i zarazem kuratorką wystawy jest dr inż. Halina Rutyna, adiunkt Katedry Teorii i Historii Architektury prowadząca na co dzień zajęcia z historii architektury romańskiej i nowożytnej oraz wykłady i ćwiczenia projektowe z ochrony i konserwacji zabytków.

Wystawę „Kadrując Kamień Pomorski” tworzy 79 fotografii wyglądających jak powiększone zdjęcia pochodzące z Polaroida. Wykonane zostały przez członków koła „Disegno” podczas ich wizyty w Kamieniu Pomorskim 26 października ubiegłego roku. Studenci gościli wówczas w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz zwiedzili zabytki naszego miasta. W ich obiektywie znalazły się elementy krajobrazu kulturowego, bryły budowli i ich architektoniczne detale. Uwiecznili m.in. kamieńską katedrę, dwór Kleista, neogotycki gmach Szkoły Podstawowej nr 1, starą plebanię i jej zabudowania gospodarcze, kościół św. Mikołaja, ratusz, basztę, marinę, ale też wnętrze Zakładu Przyrodoleczniczego „Fenix” czy elewację nieczynnego już starego basenu solankowego.

Kadrując Kamień Pomorski” jest drugą wystawą artystyczną członków koła „Disegno” po ekspozycji rysunków i malarstwa, zatytułowanej „Architektura okiem studenta Architektury”, prezentowanej w maju ubiegłego roku w Bibliotece Głównej ZUT. Kamieńska wystawa stanowi jednak debiut fotograficzny przyszłych architektów. Będzie prezentowana w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej do 4 maja br.

Serdecznie zapraszamy!

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

Fotografie szczecińskich studentów w MHZK Reviewed by on . W piątek w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej odbył się wernisaż wystawy fotograficznej studentów architektury i urbanistyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Te W piątek w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej odbył się wernisaż wystawy fotograficznej studentów architektury i urbanistyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Te Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top