poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 05:28

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » „Opanuj balans” – trickboardy w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach

„Opanuj balans” – trickboardy w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach

wtorek, 05 kwietnia 2016, 08:10 Kategoria: edukacja, Gmina Międzyzdroje, zdrowie

W świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Międzyzdrojach pojawili się nietypowi goście: uczestnicy i trenerzy programu „go!proArtNotDrugs – SKATE EDITION” Pracowni Motywacja i Działanie.
Jaki był cel tej wizyty? Podsunięcie dzieciom ciekawego pomysłu na spędzanie czasu wolnego, zgodnie z zasadą „aktywność  to zdrowie”. Podopieczni świetlicy mogli na początku zajęć pn. „Opanuj balans”  porównać ze sobą skutki spędzania czasu wolnego przed komputerem oraz spędzania czasu wolnego na uprawianiu sportu.  Wniosek był jeden – sport wypada o wiele pozytywniej od komputera.

Po tym krótkim profilaktycznym wstępnie starsi koledzy maluchów ze szkolnej świetlicy, czyli gimnazjaliści – uczestnicy programu  Pracowni – zaprezentowali swoje umiejętności w obsłudze trickboardów. Tu zostali bardzo entuzjastycznie przyjęci przez bacznie obserwujące ich dzieci.  Pokaz ten był także zachętą  by i one spróbowały swoich sił na deskach. I próbowali niemal wszyscy. Zaskoczeniem dla uczestników i trenerów projektu był widok dzieci, które nie mając bariery strachu szybko uczyły się nie tylko balansu na desce ale także podejmowały wyzwanie wykonywania na niej różnych trików (niektórym wychodziły one bardzo dobrze, mimo, że był to ich pierwszy kontakt z deską).

Zajęcia te były finałem pierwszego etapu programu  SKATE .  Teraz, gdy z dnia na dzień zbliżać będziemy się do lata, młodzi  uczestnicy projektu będą widoczni na ulicach Międzyzdrojów, gdzie doskonalić będą swoją jazdę  i przygotowywać do finałowego podsumowania kolejnego etapu zajęć.

Program realizowany jest przy wsparciu Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach.

„Opanuj balans” – trickboardy w świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach Reviewed by on . W świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Międzyzdrojach pojawili się nietypowi goście: uczestnicy i trenerzy programu „go!proArtNotDrugs W świetlicy szkolnej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Międzyzdrojach pojawili się nietypowi goście: uczestnicy i trenerzy programu „go!proArtNotDrugs Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top