piątek, 2 czerwiec 2023, 20:44

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kamieński Klub Filmowy
Kamieński Klub Filmowy

Kamieński Klub Filmowy

piątek, 08 kwietnia 2016, 21:03 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, POWIAT

Wczoraj w kamieńskiej bibliotece odbył się kolejny seans filmowy. Widzowie zobaczyli dwa nietuzinkowe obrazy.

Jako pierwszy wyświetlony został „Egzamin dojrzałości” w reżyserii Marcela Łozińskiego. Tematem filmy jest matura., wydarzenie niezwykle ważne w życiu młodych ludzi, bo stanowiące próg, za którym zaczyna się dorosłość. Film pokazuje nie tylko sam egzamin, ale przede wszystkim rozmowy na korytarzu przed i po egzaminie, podczas których młodzi ludzie wyrażają swoje poglądy (często polityczne) i plany na przyszłość. Film zrealizowany w roku 1979.

Następnie odbyła się projekcja „Defilady” w reżyserii Andrzeja Fidyka. Rok 1988. Odbywa się wielka defilada z okazji czterdziestej rocznicy powstania Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej. Na tę uroczystość do Korei Północnej zostają zaproszeni zagraniczni dziennikarze, w tym polska ekipa filmowa. Przez cały czas trwania filmu śledzimy obraz świetności koreańskich rządów i Wielkiego Wodza, bez którego nic by nie było takie wspaniałe.

Pomimo,że dokumenty wyświetlane były pod hasłem „bez komentarza” to wzbudziły tyle emocji, że komentarzy i porównań obu produkcji wychwalających komunistyczne rządy krajów ludowych było wiele.

Na kolejny seans zapraszamy 19 kwietnia o godzinie 17.00.

Kamieński Klub Filmowy Reviewed by on . Wczoraj w kamieńskiej bibliotece odbył się kolejny seans filmowy. Widzowie zobaczyli dwa nietuzinkowe obrazy. Jako pierwszy wyświetlony został „Egzamin dojrzało Wczoraj w kamieńskiej bibliotece odbył się kolejny seans filmowy. Widzowie zobaczyli dwa nietuzinkowe obrazy. Jako pierwszy wyświetlony został „Egzamin dojrzało Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top