czwartek, 8 czerwiec 2023, 23:49

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Wspomnień czar cz. IV

Wspomnień czar cz. IV

piątek, 08 kwietnia 2016, 21:28 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, historia, kultura i sztuka

7 kwietnia 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się czwarte spotkanie z cyklu „Wspomnień czar”, na którym omówiono zachodnią część Międzyzdrojów. Obecni na spotkaniu mieszkańcy chętnie dyskutowali i dzielili się swoimi wspomnieniami. Podczas prezentacji multimedialnej, którą przygotowała Monika Jakubowska – starszy bibliotekarz, zobaczyliśmy jak na przestrzeni ponad 100 lat zmieniły się ulice i budynki przy Bohaterów Warszawy, Gryfa Pomorskiego, Plażowej, Poprzecznej, Spokojnej, Cichej, Wczasowej, Wesołej, Polnej, Alei Róż, Orlej, Sportowej, Myśliwskiej i Mieszka I.

Spotkanie rozpoczęliśmy od obejrzenia nagrania z promenady z 1987 r. udostępnionego przez Pana Edwarda Dolatę  (https://www.youtube.com/watch?v=NuerKicJOfQ). Próbowaliśmy rozpoznać na filmie osobę, która powoziła dorożką na ul. Polnej.

Dowiedzieliśmy się, że w obecnej Rezydencji „5 Dębów” przez pewien czas znajdowała się porodówka, w której na świat przychodzili mieszkańcy Międzyzdrojów. Wspominaliśmy pamiętny lokal Korab przy ul. Dąbrówki, gdzie kilka lat temu powstała Rezydencja o tej samej nazwie. W miejscu kilku obecnych budynków przy ul. Mieszka I znajdowała się stodoła z krowami, końmi i kozami.

Dziękujemy Panu Jerzemu Andrzejewskiemu za przekazanie do zbiorów bibliotecznych oryginalnego fragmentu gazety Misdroner Zeitung z 1929 r., który można zobaczyć na wystawie „Wspomnienia o Międzyzdrojach – część zachodnia” w holu biblioteki.

Serdecznie dziękujemy za przybycie i udostępnienie przez mieszkańców naszej gminy materiałów z prywatnych zbiorów do prezentacji multimedialnej. Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Wspomnień czar”, które odbędzie się jesienią.

Jeśli masz zdjęcia lub pocztówki związane z naszym miastem, które możesz udostępnić do prezentacji, przyślij je na maila: biblioteka.mje.bibliotekarze@gmail.com lub przynieś do biblioteki w celu ich skopiowania. Oryginały zwracamy w nienaruszonym stanie.

Bibliotekarze

Wspomnień czar cz. IV Reviewed by on . 7 kwietnia 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się czwarte spotkanie z cyklu „Wspomnień czar”, na którym omówiono zachodnią część 7 kwietnia 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się czwarte spotkanie z cyklu „Wspomnień czar”, na którym omówiono zachodnią część Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top