piątek, 2 czerwiec 2023, 22:03

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Zaproszenie na wernisaż
Zaproszenie na wernisaż

Zaproszenie na wernisaż

wtorek, 12 kwietnia 2016, 08:20 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz Autor serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa i grafiki Leszka Króla, który odbędzie w ten czwartek, 14 kwietnia br., o godz. 18.00 w nowym budynku naszego Muzeum przy ulicy Adama Mickiewicza 34.

Pan Leszek Król jest związany z Kamieniem Pomorskim od urodzenia. Absolwent kamieńskiego Liceum Pedagogicznego ukończył Studium Nauczycielskie w Gdańsku-Oliwie, gdańską Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych oraz Studium Podyplomowe Pedagogiki Artystycznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Przez dwa lata brał również udział w pracach Zespołu Naukowego ds. Psychologii Twórczości przy UMCS oraz Zespołu Pedagogiki Artystycznej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Po ukończeniu studiów pracował w Kamieńskim Domu Kultury oraz do 1985 r. w Szkole Podstawowej we Wrzosowie, gdzie realizował się jako nauczyciel plastyki. W 1985 r. wrzosowscy uczniowie Leszka Króla zdobyli złoty, dwa srebrne i brązowy medal na konkursie plastycznym w Tokio. Rok później podjął pracę jako metodyk plastyki w Ośrodku Doradztwa Nauczycieli w Szczecinie. Publikował wtedy artykuły dotyczące twórczości plastycznej dzieci i młodzieży uczestnicząc w pracach Ogólnopolskiego Zespołu Nauczycieli Nowatorów. W latach 1986-1991 pracował jako nauczyciel głównego przedmiotu zawodowego oraz projektowania graficznego w Państwowym Liceum Pedagogicznym w Szczecinie. Następnie uczył w kamieńskich szkołach. W 2002 r. przeszedł na emeryturę. Prace Leszka Króla były prezentowane na wielu wystawach w kraju i za granicą.

Serdecznie zapraszamy!

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

Zaproszenie na wernisaż Reviewed by on . Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz Autor serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa i grafiki Leszka Króla, który odbędzie w ten czwartek, 14 kwiet Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz Autor serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa i grafiki Leszka Króla, który odbędzie w ten czwartek, 14 kwiet Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top