niedziela, 1 październik 2023, 17:03

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

czwartek, 14 kwietnia 2016, 08:15 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, POWIAT

We wtorek, 12 kwietnia, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się, kolejne w tym roku, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które poświęcone było powieści Andrzeja Stasiuka „Dojczland”. Książka opowiada o niełatwym losie polskiego pisarza, „literackiego gastarbajtera”, który jeździ od miasta do miasta zarabiając kasę na spotkaniach autorskich, czyniąc notatki i oglądając sobie Dojczland z nieodłączną butelką Jima Beama u boku. Wraz z autorem poznajemy dworce i lotniska niemieckich miast. Czytając tę książkę nie zwiedzimy zabytków, niewiele przeczytamy o historii, którą przecież przeciętny Polak zna dość dobrze, poznajemy natomiast refleksje Stasiuka z jego podróży, obserwacje dotyczące Niemców, ale także naszych rodaków, ich kompleksu na punkcie Niemców.

Lektura wśród uczestników dyskusji wywołała bardzo różne i skrajne oceny. Wywiązała się gorąca dyskusja dotycząca twórczości autora, oraz wpływu kultury, historii, miejsca w Europie na relacje polsko-niemieckie.

Następne spotkanie już 10 maja o godz. 18.00, na które już zapraszamy.

Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki Reviewed by on . We wtorek, 12 kwietnia, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się, kolejne w tym roku, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które poświęcone by We wtorek, 12 kwietnia, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się, kolejne w tym roku, spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki, które poświęcone by Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top