niedziela, 1 październik 2023, 17:59

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Wolin » Delegacja z Walimia odwiedziła Wolin

Delegacja z Walimia odwiedziła Wolin

piątek, 15 kwietnia 2016, 21:27 Kategoria: Gmina Wolin, historia, REGION, społeczeństwo

W dniach 8 do 10 kwietnia 2016 r. naszą gminę odwiedziła delegacja z Walimia. Wśród gości byli: wójt Gminy Walim Adam Hausman, przewodnicząca Rady Gminy Walim Zuzanna Bodurka, radni oraz sołtysi partnerskiej gminy Wolina.

W rolę gospodarzy wcielili się członkowie Stowarzyszenia Sołtysów Ziemi Wolińskiej, którzy przygotowali kolację powitalną, oraz zorganizowali czas pobytu gości z Walimia. Spotkaniu powitalnemu towarzyszyli burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz, wicestarosta kamieński Marek Matys, radni: Krystyna Rytlewska, Waldemar Judkiewicz, Krzysztof Czach; sołtysi gminy Wolin;  dyrektor wolińskiego muzeum Ryszard Banaszkiewicz, p.o. kierownika ośrodka kultury Joanna Kulikow.

Podczas wizyty podjęto rozmowy nt. wymiany młodzieży oraz emerytów i rencistów obu gmin jak również wspólnego uczestnictwa w targach turystycznych. Wszyscy nasi  mieszkańcy zostali serdecznie zaproszeni przez Wójta Walimia do odwiedzania Gór Sowich a szczególnie podczas „Festiwalu Gulaszu” (25.06.2016 r.) oraz „Festiwalu Sera” (15.08.2016 r.) Miłym akcentem spotkania była wymiana obrazów z wizerunkiem gmin przez obu przedstawicieli samorządów.  Ponadto radny Rady Gminy Walim Mieczysław Osiecki przekazał Burmistrzowi odznakę pamiątkową 50-lecie klubu piłkarskiego LKS Sudety Dziećmorowice i pogratulował awansu Vinety Wolin do III ligi Bałtyckiej oraz wysokiego miejsca w trwających rozgrywkach.

W dniu następnym delegacja zapoznała się z bogatymi zbiorami eksponatów Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Świnoujściu oraz celująco zdała dwugodzinne szkolenie w Mieście Podziemnym również w Świnoujściu. Pożegnanie odbyło się w obiekcie Mariny w Wolinie.

Warto dodać, że efektem partnerstwa gmin Wolin i Walim są wyjazdy zarówno młodzieży szkolnej, która wraca z nabytymi umiejętnościami jazdy na nartach jak i seniorów, którzy poznają piękne tereny obu gmin. Już niebawem, bo w czerwcu gościć będziemy emerytów i rencistów Gminy Walim, którzy z pewnością spędzą miłe chwile z wolińskimi seniorami, natomiast nasi seniorzy – wkrótce gościć będą w Walimiu.

 

 

 

Delegacja z Walimia odwiedziła Wolin Reviewed by on . W dniach 8 do 10 kwietnia 2016 r. naszą gminę odwiedziła delegacja z Walimia. Wśród gości byli: wójt Gminy Walim Adam Hausman, przewodnicząca Rady Gminy Walim Z W dniach 8 do 10 kwietnia 2016 r. naszą gminę odwiedziła delegacja z Walimia. Wśród gości byli: wójt Gminy Walim Adam Hausman, przewodnicząca Rady Gminy Walim Z Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top