niedziela, 1 październik 2023, 18:34

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Wielka Liga Czytelników

Wielka Liga Czytelników

piątek, 15 kwietnia 2016, 21:09 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, kultura i sztuka, POWIAT

15 kwietnia w naszej Bibliotece odbył się półfinał Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” organizowanego przez Stowarzyszenie Wielka Liga z Katowic. Jest to konkurs skierowany do uczniów szkół podstawowych, którego głównym celem jest tworzenie mody na czytanie. Uczniowie wypożyczają książki z listy konkursowej i odbierają do nich pytania. Testy rozwiązują w domu, najlepiej podczas rodzinnego czytania. Wypełnione formularze oddają do biblioteki, gdzie zostają ocenione. Po troje najlepszych czytelników z kategorii kl. 1-3 i 4-6 bierze udział w drużynowym półfinale. Następnie najlepsi wystąpią w finale, który odbędzie się w Katowicach.
W półfinale w Kamieniu Pomorskim wzięli udział uczniowie z Wolina i Trzebiatowa. Byli świetnie przygotowani, wszyscy ukończyli rozwiązywanie testu przed wyznaczonym czasem. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dodatkową atrakcją była bardzo ciekawa prezentacja na temat historii i zabytków Kamienia Pomorskiego przygotowana przez pana Błażeja Bubnowicza z Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, któremu bardzo serdecznie dziękujemy.

Wielka Liga Czytelników Reviewed by on . 15 kwietnia w naszej Bibliotece odbył się półfinał Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” organizowanego przez Stowarzyszenie Wielka Liga z Katowic. 15 kwietnia w naszej Bibliotece odbył się półfinał Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” organizowanego przez Stowarzyszenie Wielka Liga z Katowic. Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top