poniedziałek, 5 grudzień 2022, 07:57

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Wystawa malarstwa i grafiki Leszka Króla
Wystawa malarstwa i grafiki Leszka Króla

Wystawa malarstwa i grafiki Leszka Króla

piątek, 15 kwietnia 2016, 09:23 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka

Dnia 14.04.2016 r. w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej w Kamieniu Pomorskim odbyła się wystawa malarstwa i grafiki Pana Leszka Króla. Uroczystość ta przewidziana została na godzinę 18.00. W głównej sali zgromadził się spory tłum gości. Organizatorzy wystawy zapewne nie spodziewali się, aż tak licznego grona ‘wielbicieli’ więc Pan dyrektor  –  Grzegorz Kurka – musiał szybko wykombinować kilka dodatkowych kubków na “ekstazę” (dodajmy, że jest to wino), którą artysta sam produkuje 🙂 Pan dyrektor, który nadzorował całą uroczystość, jak i asekurujące go inne osoby doskonale radziły sobie z zapełnianiem czasu  w oczekiwaniu na rozpoczęcie. Ta niewielka sala ozdobiona została pięknymi ramami w których znajdowały się niebywałe prace artysty.  Zapowiadający nie zanudzał przybyłych, gdyż pokrótce nakreślił sylwetkę artysty. Po tym treściwym wprowadzeniu na scenie mogliśmy ujrzeć i usłyszeć już artystę. W zapowiedzi usłyszałam o tym, że ,,artysta opowie nam o swojej twórczości”. Faktycznie była wzmianka, ale bardziej w pamięci utkwił mi dowcip, jakim uraczył zebranych. Odniosłam wrażenie, że artysta w swoich wypowiedziach prowadził grę ze słuchaczami i to sprawiało, że niewiele można było dowiedzieć się o jego twórczości, która sama w sobie jest trudna do rozgryzienia przy czym fascynująca. Po podziękowaniach, których nie było 🙂 można było w miarę ‘możliwości’ porozmawiać z nim. Odniosłam wrażenie, że ekspozycja prac wzbudziła wśród gości poruszenie i fascynację, a czasem zdziwienie. Dyskutowali w grupkach o pracach wyrażając zarówno pozytywne jak i negatywne opinie.

Myślę, że wystawa Pana Leszka Króla była wartościowym wydarzeniem. Ci, którzy wcześniej nie znali jego twórczości mogli ją poznać oglądając prace, czy przysłuchując się dyskusjom. Pasjonaci zaś mogli znów nacieszyć się obecnością artysty, podyskutować z nim czy innymi osobami, a następnie ciągle poszukiwać w jego pracach tego co ukryte w wielowymiarowym świecie.  Zachęcam zatem do obejrzenia wystawy prac Pana Leszka Króla w siedzibie Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej.

Weronika Szechlicka

Wystawa malarstwa i grafiki Leszka Króla Reviewed by on . Dnia 14.04.2016 r. w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej w Kamieniu Pomorskim odbyła się wystawa malarstwa i grafiki Pana Leszka Króla. Uroczystość ta przewidzian Dnia 14.04.2016 r. w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej w Kamieniu Pomorskim odbyła się wystawa malarstwa i grafiki Pana Leszka Króla. Uroczystość ta przewidzian Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top