poniedziałek, 5 grudzień 2022, 09:15

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Spotkanie z Dorotą Schrammek

Spotkanie z Dorotą Schrammek

piątek, 22 kwietnia 2016, 07:48 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka

20 kwietnia 2016 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim odbyło się spotkanie z Dorotą Schrammek, autorką książek obyczajowych.

Swoją przygodę z literaturą rozpoczęła 15 lat temu pisząc opowiadania do prasy kobiecej, co pozwoliło rozwijać przez lata warsztat literacki, a także było wstępem do napisania pierwszej powieści. W 2015 roku ukazał się debiut literacki „Stojąc pod tęczą”, opowieść o losach i przyjaźni czterech kobiet.

Największy sukces przyniosła autorce kolejna  książka pt. „Horyzonty uczuć”, która otrzymała nagrodę  „Książka Roku 2015” w konkursie ogłoszonym przez portal Granice. Akcja osadzonej w Pobierowie powieści przedstawia perypetie życiowe osób skupionych wokół głównej bohaterki Matyldy. W marcu miała premierę najnowsza powieść Doroty Schrammek pt. „Na brzegu życia”, będąca   kontynuacją „Horyzontów uczuć”. Trzeci tom trylogii pobierowskiej ukaże się w czerwcu.

Właśnie to, że akcja powieści pani Schrammek toczy się w znanym i bliskim nam regionie  jest jednym z wielkich atutów jej twórczości, tym samym można nazwać pisarkę ambasadorką tej części polskiego wybrzeża.

W trakcie spotkania mogliśmy wysłuchać uwag autorki na temat życia w dwóch różnych miejscach –Pobierowie i niemieckim Ueckermünde, o różnicach kulturowych i obyczajowych. Pomimo różnych doświadczeń, autorka optymistycznie patrzy w przyszłość.

Przyjazny i sympatyczny sposób bycia  Doroty Schrammek wpłynął na to, że zebrane osoby chętnie brały udział w dyskusji z pisarką. Wszyscy trzymamy kciuki za kolejne literackie sukcesy pani Doroty.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, mamy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta pani Schrammek w naszej bibliotece.

W tym miejscu serdecznie dziękujemy właścicielce księgarni Kaspio za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

Spotkanie z Dorotą Schrammek Reviewed by on . 20 kwietnia 2016 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim odbyło się spotkanie z Dorotą Schrammek, autorką książek obyczajowych. S 20 kwietnia 2016 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim odbyło się spotkanie z Dorotą Schrammek, autorką książek obyczajowych. S Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top