poniedziałek, 2 październik 2023, 06:33

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Dzień Ziemi – Palący Temat i Niska Emisja oraz Bajka ekologiczna w Areszcie Śledczym w Kamieniu Pomorskim
Dzień Ziemi – Palący Temat i Niska Emisja oraz Bajka ekologiczna w Areszcie Śledczym w Kamieniu Pomorskim

Dzień Ziemi – Palący Temat i Niska Emisja oraz Bajka ekologiczna w Areszcie Śledczym w Kamieniu Pomorskim

sobota, 23 kwietnia 2016, 15:25 Kategoria: edukacja, Gmina Kamień Pomorski, społeczeństwo

Już po raz kolejny skazani odbywający karę pozbawienia wolności w Oddziale Zewnętrznym w Buniewicach jak i osadzone kobiety z AŚ w Kamieniu Pom. wzięli udział w akcji „ Światowego Dnia Ziemi”2016r, a miało to miejsce w dniu 20 i 21.04.2016 br..

Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Palący Temat i Niska Emisja”. W powyższym przedsięwzięciu czynnie zadziałała grupa 20 skazanych mężczyzn jak i 12 osadzonych kobiet uczestniczących w programach readaptacji społecznej, która pod opieką  poszczególnych wychowawców sprzątała teren pobliskiego lasu, a także przyległe tereny przy budynkach mieszkalnych wsi Buniewice i Chrząszczewo, oraz nabrzeże zatoki z uwzględnieniem punktu widokowego na „Głaz Królewski”. Podczas akcji zebrano kilkanaście worków śmieci, a cała ich zawartość została posegregowana do odpowiednich pojemników. Osadzeni wykazali się dużą aktywnością i zaangażowaniem. Z wypowiedzi poszczególnych uczestników tejże akcji można wnioskować, iż obcowanie z przyrodą i czynny udział w takich działaniach jest najlepszą formą edukacji ekologicznej, która bardzo pozytywnie wpływa na kształtowanie postaw i świadomości uczestników.
W akcję tegorocznego święta ekologicznego, łącznie z osadzonymi zatrudnionymi przy pracach publicznych na rzecz lokalnych instytucji samorządowych, zostało zaangażowanych 32 skazanych odbywających karę w Oddziale Zewnętrznym w Buniewicach i Areszcie Śledczym w Kamieniu Pomorskim. Na uwagę również zasługuje fakt, iż w dniu 21.04.2016r. w świetlicy tutejszego aresztu odbyło się przedstawienie poświęcone ekologii pt. Bajka Ekologiczna, która była połączona z tegorocznym Dniem Ziemi przygotowane przez zespół teatralny skazanych kobiet „Karniaczki.pl”.

 

Dzień Ziemi – Palący Temat i Niska Emisja oraz Bajka ekologiczna w Areszcie Śledczym w Kamieniu Pomorskim Reviewed by on . Już po raz kolejny skazani odbywający karę pozbawienia wolności w Oddziale Zewnętrznym w Buniewicach jak i osadzone kobiety z AŚ w Kamieniu Pom. wzięli udział w Już po raz kolejny skazani odbywający karę pozbawienia wolności w Oddziale Zewnętrznym w Buniewicach jak i osadzone kobiety z AŚ w Kamieniu Pom. wzięli udział w Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top