poniedziałek, 5 grudzień 2022, 09:58

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Spotkanie Klubu Przyjaciół Jane Austen w Bibliotece
Spotkanie Klubu Przyjaciół Jane Austen w Bibliotece

Spotkanie Klubu Przyjaciół Jane Austen w Bibliotece

wtorek, 26 kwietnia 2016, 07:52 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, POWIAT

W piątek, 22 kwietnia, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim spotkały się członkinie Klubu Przyjaciół Jane Austen.

Spotkanie wykorzystałyśmy, aby ćwiczyć piękną sztukę kaligrafii. Kaligrafia to wyraz pochodzący od greckich słów kalos (piękny) i grafo (piszę). Sztuka pięknego pisania stawia nacisk przede wszystkim na estetyczne komponowanie liter i całych wyrazów wykonywanych ręcznie. Wiadomo jednak, że wspaniałych efektów nie osiąga się bez dobrze wyćwiczonych umiejętności i bez dobrego warsztatu technicznego. Do nauczenia się tego pisma potrzebne są: papier, miękki ołówek (na początek), atrament, obsadka i elastyczna stalówka typ flex (flexible). I sporo cierpliwości…. Wciąż doskonalimy swoje umiejętności, aby chociaż trochę zakosztować niepowtarzalnego wdzięku czasów, w których żyła Jane Austen. Czasów, w których własnoręcznie, piórem maczanym w kałamarzu pisało się piękne listy, robiło zapiski czy notatki.

Spotkanie Klubu Przyjaciół Jane Austen w Bibliotece Reviewed by on . W piątek, 22 kwietnia, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim spotkały się członkinie Klubu Przyjaciół Jane Austen. Spotkanie wykor W piątek, 22 kwietnia, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim spotkały się członkinie Klubu Przyjaciół Jane Austen. Spotkanie wykor Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top