sobota, 23 wrzesień 2023, 01:49

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Klasa mundurowa na praktyce w komendzie policji
Klasa mundurowa na praktyce w komendzie policji

Klasa mundurowa na praktyce w komendzie policji

czwartek, 28 kwietnia 2016, 16:32 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, TWOJA GMINA, WYDARZENIA

Kadetki z klasy mundurowej I Liceum Ogólnokształcącego im. ppor. E. Gierczak w Nowogardzie, odbyły dwudniową praktykę w Komendzie Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. Uczennice poznały historię powstania Polskiej Policji, jej strukturę organizacyjną, zasady rekrutacji do Policji, zadania poszczególnych pionów, wyposażenie policjantów.

Klasa mundurowa I Liceum Ogólnokształcącego w Nowogardzie  jest kierunkiem dla osób, które wiążą swoją przyszłość ze służbą w Policji. Podstawowym celem kształcenia jest przygotowanie absolwentów do zapewniania bezpieczeństwa publicznego. W grupie tej są realizowane zajęcia dodatkowe z samoobrony, musztry.  Uczniowie poznają również zawody poszczególnych formacji mundurowych w ramach krótkich praktyk i szkoleń.

Przy współpracy i wsparciu w edukację uczniów klasy mundurowej, w miniony poniedziałek i wtorek kadetki z klasy mundurowej wzięły udział w dwudniowej praktyce podczas, której poznały zawód policjanta. Podczas wizyty w komendzie uczennice poznały zadania poszczególnych pionów Policji.
Na początek uczennice przekonały się  jak wygląda stanowisko dyżurnego, osoby, która jako pierwsza przyjmuje wszelkie zgłoszenia dotyczące wypadków, kradzieży i innych przestępstw. O specyfice służby opowiadali również  funkcjonariusze drogówki, dzielnicowi, policjanci kryminalni oraz funkcjonariusze prewencji kryminalnej. Oprócz  uczestnictwa w wokandzie spraw wyznaczonych przez Sąd Rejonowy w Kamieniu Pomorskim, kadetki miały okazję zapoznać się ze sprzętem służbowym policjantów wykorzystywanym w ramach służby. Największe  zainteresowanie wzbudził  elektroniczny skaner do daktyloskopii przy pomocy którego, technik kryminalistyki, pokazał sposób pobrania odwzorowań linii papilarnych.

Na koniec spotkania uczennice zostały zaproszone do gabinetu komendanta insp. Piotra Krakowskiego, gdzie opowiadały o wrażeniach i  spostrzeżeniach związanych z odbytą praktyką.

Rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim
sierż. Izabela Trepko

DSC00210 policja praktykanci

Klasa mundurowa na praktyce w komendzie policji Reviewed by on . Kadetki z klasy mundurowej I Liceum Ogólnokształcącego im. ppor. E. Gierczak w Nowogardzie, odbyły dwudniową praktykę w Komendzie Powiatowej Policji w Kamieniu Kadetki z klasy mundurowej I Liceum Ogólnokształcącego im. ppor. E. Gierczak w Nowogardzie, odbyły dwudniową praktykę w Komendzie Powiatowej Policji w Kamieniu Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top