sobota, 23 wrzesień 2023, 03:03

Strona główna » REGION » Finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” 2 maja na PGE Narodowym

Finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” 2 maja na PGE Narodowym

piątek, 29 kwietnia 2016, 07:39 Kategoria: REGION, sport

2 maja 2016 na PGE Narodowym w Warszawie poznamy triumfatorów XVI Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Decydujące mecze zostaną rozegrane bezpośrednio przed finałem Pucharu Polski i wyłonią mistrzów Polski w kategoriach U-10 i U-12 wśród dziewcząt i chłopców. Zwycięzcy zagwarantują sobie nie tylko upragniony Puchar Tymbarku, ale także spotkanie z reprezentacją Polski oraz zaproszenie na mecz towarzyski z Holandią rozgrywany 1 czerwca w Gdańsku.

PGE NARODOWY DLA NAJLEPSZYCH

Z ponad 320 tysięcy dzieci zgłoszonych do tegorocznego  Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” w grze pozostało blisko 800 najbardziej utalentowanych dziewcząt i chłopców w Polsce. To zawodnicy zwycięskich drużyn z wszystkich 16 województw – w kategoriach
U-10 i U-12. Ich rywalizację i popisowe akcje obejrzymy podczas Finału Ogólnopolskiego, który rozegrany zostanie w dniach 30 kwietnia – 2 maja w Warszawie. Zwycięzców turnieju poznamy
2 maja na PGE Narodowym
, na który tego dnia zwrócone będą oczy wszystkich sympatyków futbolu w Polsce. Od samego rana ten największy obiekt sportowy w kraju tętnił będzie ogromem piłkarskich emocji i atrakcji, które czekać będą na kibiców oraz rodziny chcące spędzić majówkę aktywnie i w sportowej atmosferze. W przerwach między meczami Turnieju wystąpi chór Sound’n’Grace. Każdy bilet na finał Pucharu Polski upoważnia do wejścia 2 maja od godz. 10 na mecze finałowe Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Zanim młodzi piłkarze wybiegną na boiska, 30 kwietnia nastąpi uroczyste otwarcie i losowanie grup na Placu Defilad w Warszawie w trakcie, którego na scenie zobaczymy piosenkarkę Margaret. Jeszcze tego samego dnia dzieci rozpoczną rywalizację sportową, rozgrywając na boiskach treningowych Legii i Agrykoli pierwsze mecze grupowe. Kolejne mecze fazy grupowej oraz pucharowej zostaną rozegrane w niedzielę 1 maja na tych samych obiektach.

 – To wspaniałe, że Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” kończy się właśnie w tym miejscu i w takiej oprawie, tuż przed finałem Pucharu Polski. Nie mówmy jednak, że to koniec turnieju. Rozbudzona pasja do piłki nożnej będzie dla wielu młodych chłopców i dziewczynek zachętą do zdrowego trybu życia, a dla kilku z nich może się okazać początkiem wielkiej piłkarskiej kariery. Mecze turnieju powinni obejrzeć wszyscy, którzy zawodowo uprawiają ten sport, aby odnowić w sobie sportową pasję. Zaangażowanie i entuzjazm, z jakim biegają za piłką ci młodzi ludzie, udziela się każdemu. Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to znakomity moment, aby zakochać się w piłce nożnej na całe życie. Zostać zawodowym piłkarzem, a jeżeli nie, to kibicem lub kimś, kto sport wspiera. Już nie mogę się doczekać wielkiego finału na Narodowym – powiedział Zbigniew Boniek, Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Pamiętam jak byłem na ostatnim finale w Warszawie. Mam wiele niezapomnianych chwil z tym Turniejem bo jako dziecko również w nim uczestniczyłem. Turniej bardzo się rozwinął – przychodzimy na finały Turnieju i są rozgrywane na Stadionie PGE Narodowym z pięciotysięczną publicznością, naprawdę fantastyczne uczucie. Tylko życzyć tym chłopakom by dalej się rozwijali i cieszyli się z tego, że mają przyjemność i okazję grać na takich stadionach – powiedział Arkadiusz Milik, napastnik reprezentacji Polski oraz Ambasador Turnieju.

– Finał Ogólnopolski Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to wielkie święto piłki nożnej oraz niepowtarzalna możliwość by zobaczyć w akcji największe piłkarskie talenty w Polsce wśród dziewczynek i chłopców do lat 10 i 12. Tymbark od 10 lat jest głównym sponsorem Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, w tym czasie prawie 1,5 miliona dzieci wzięło udział w rozgrywkach i miało okazję pokochać piłkę nożną. Przykład Arkadiusz Milika – Ambasadora Turnieju pokazuje, że takie inicjatywy są doskonałym początkiem piłkarskiej przygody dla każdego dziecka, którego marzenia sięgają nawet do gry w reprezentacji Polski – powiedział Krzysztof Pawiński, Prezes Zarządu Grupy Maspex.

Ci, którzy nie znajdą się 2 maja na PGE Narodowym, będą mogli obejrzeć finałowe mecze Turnieju za pośrednictwem transmisji internetowej na stronie www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl.

NAGRODA GŁÓWNA

Zwycięzcy tegorocznej edycji Turnieju spotkają się z reprezentacją Polski tuż przed wylotem na Euro 2016 we Francji i obejrzą towarzyskie spotkanie z Holandią (1 czerwca na Stadionie PGE Arena w Gdańsku). Ten  niezwykle interesująco zapowiadający się mecz, będzie przedostatnim sprawdzianem drużyny Adama Nawałki przed wylotem na Mistrzostwa Europy do Francji.

turniej przyszłych Reprezentantów Polski

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziesięciu lat jest firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: m.in. Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Bartosza Salamona, Marcina Kamińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka, oraz Pauliny Dudek.

SZCZEGÓŁOWY WYKAZ DRUŻYN STANOWIĄCYCH REPREZENTACJE POSZCZEGÓLNYCH WOJEWÓDZTW
WOJEWÓDZTWO U-10 CHŁOPCY U-10 DZIEWCZYNKI U-12 CHŁOPCY U-12 DZIEWCZYNKI
DOLNOŚLĄSKIE Szkoła Podstawowa nr 6 w Jeleniej Górze LKS Dragon Miszkowice Szkoła Podstawowa nr 6 w Świdnicy UKS Girls Soccer Academy
KUJAWSKO-POMORSKIE UKS Gol Brodnica UKS Szóstka Inowrocław SP3 Wąbrzeźno UKS Tęcza Bydgoszcz
LUBELSKIE UKS „Jedynka” Krasnystaw UKS „Niedźwiadek” Chełm SP4 Łęczna UKS „Dubler” Opole Lubelskie
LUBUSKIE MMLUKS 2 MOS Gubin MUKS Stilon Gorzów Wielkopolski PSP Rzepin MUKS Stilon Gorzów Wielkopolski
ŁÓDZKIE UKS APN Piotrków Trybunalski UKS SMS Łódź UKS SMS Łódź ULKS MOSiR Sieradz
MAŁOPOLSKIE Fundacja „Może być lepiej” Tarnów LUKS Sobolik Sobolów MUKS Halny Kamienica UKS Trójka Jelna
MAZOWIECKIE UKS Varsovia I UKS Ząbkovia Ząbki I SP1 Ząbki UKS Ząbkovia Ząbki I
OPOLSKIE Football Academy Opole PSP Łubiany Football Academy Opole LUKS Biała Nyska
PODKARPACKIE AP Stalowa Wola Beniaminek Krosno SMS Mielec UKS ORLIK Harasiuki
PODLASKIE SP19 Białystok UKS Łomżyczka Łomża SP5 Białystok SP Zabłudów
POMORSKIE Olimpijczyk Kwakowo SP6 Malbork KTSK GOSRIT Kleba Luzino SP Kamienica Szlachecka
ŚLĄSKIE Tiki-Taka Żywiec UKS Sparta Katowice SP13 Żory ISD AJD GOL Częstochowa
ŚWIĘTOKRZYSKIE Galaktikos Ostrowiec SP Chlewice PSP 1 Ostrowiec Św. SP Baćkowice
WARMIŃSKO-MAZURSKIE SP Jeziorany SP Biskupiec SSP 4 Iława SP18 Mamy Talenty Olsztyn
WIELKOPOLSKIE SP51 Poznań K 4 ResPect SP8 Kalisz SP 45 Poznań
ZACHODNIOPOMORSKIE Football Academy Szczecin UKS Victoria SP 2 Sianów SP51 Szczecin Olimpia Szczecin

 

Patronat honorowy nad XVI edycją Turnieju sprawuje Prezydent RP Andrzej Duda. Patronat nad rozgrywkami objęły również: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także UEFA Grassroots.

Patronat medialny: Radio Zet, TVN, Bravo Sport, Onet, Przegląd Sportowy, Echo Dnia, Gazeta Krakowska, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Wrocławska, Gazeta Wyborcza Bydgoszcz, Gazeta Wyborcza Zielona Góra, Kurier Lubelski, Kurier Szczeciński, Nasze Miasto Gdańsk, Nasze Miasto Katowice, Nasze Miasto Łódź, Nasze Miasto Poznań, Nasze Miasto Warszawa, Nowa Trybuna Opolska i Nowiny.

Partnerem XVI edycji Turnieju jest firma Reporter Young.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach:

www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl

Dodatkowych informacji udzielają:
Ewa Szumowska – osoba odpowiedzialna za Turniej z ramienia PZPN:

Adres e-mail:  ewa.szumowska@pzpn.pl, tel. 22  551 22 26, +48 501 770 043

Daniel Karaś – osoba odpowiedzialna za Turniej z ramienia firmy Tymbark:

Adres e-mail: d.karas@maspex.com, tel. 33 870 84 55, +48 502 195 114

 

Kontakt z mediami:

Dorota Liszka, Tymbark,  adres e-mail: d.liszka@maspex.com, tel. 33 870 82 04

Paweł Drażba, PZPN, adres e-mail: pawel.drazba@pzpn.pl , tel. 48 22 55 12 223

Marek Buklarewicz, Arskom Group, adres e-mail: m.buklarewicz@arskomgroup.pl, tel. 730 928 600

 

Materiały prasowe, w tym zdjęcia w pełnej rozdzielczości oraz audio z wypowiedzią A.Milika zamieszczone są na turniejowym Dropboxie:

https://www.dropbox.com/sh/mjg4fhc8xgyl3pj/AADoCIAUqgfF_A0k1HI6X8kCa?dl=0

Finał Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” 2 maja na PGE Narodowym Reviewed by on . 2 maja 2016 na PGE Narodowym w Warszawie poznamy triumfatorów XVI Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Decydujące mecze zostaną rozegrane bezpośr 2 maja 2016 na PGE Narodowym w Warszawie poznamy triumfatorów XVI Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Decydujące mecze zostaną rozegrane bezpośr Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top