poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 05:03

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Majowe uroczystości w Kamieniu Pomorskim
Majowe uroczystości w Kamieniu Pomorskim

Majowe uroczystości w Kamieniu Pomorskim

piątek, 29 kwietnia 2016, 07:45 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, społeczeństwo, WYDARZENIA

Zapraszamy do udziału w uroczystościach majowych

W najbliższy wtorek przypada 225. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00 Mszą Świętą w kamieńskiej katedrze. Dalsza część obchodów odbędzie się o godz. 11.15 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. St. Staszica w Kamieniu Pomorskim, gdzie po oficjalnych przemówieniach władz samorządowych delegacje złożą kwiaty pod pomnikiem patrona szkoły.

W niedzielę 8 maja br. przypada 71. rocznica zakończenia II Wojny Światowej. Jest to dzień, w którym powracamy do tego, co wydarzyło się między wrześniem 1939 roku a majem 1945 roku, aby uczcić pamięć tak wielu ofiar tej bezlitosnej zbrodni oraz by przypomnieć bezmiar okrucieństw i ogromnych zniszczeń. Obchody upamiętniające te wydarzenia rozpoczną się o godz. 11.00 na cmentarzu wojennym. W programie uroczystości przewidziano polową mszę świętą w intencji ojczyzny, oficjalne przemówienia, Apel Poległych, występ uczniów kamieńskiego Liceum Ogólnokształcącego oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem poległych.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w oficjalnych uroczystościach majowych.

Majowe uroczystości w Kamieniu Pomorskim Reviewed by on . Zapraszamy do udziału w uroczystościach majowych W najbliższy wtorek przypada 225. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10 Zapraszamy do udziału w uroczystościach majowych W najbliższy wtorek przypada 225. Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10 Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top