poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 05:08

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Dziwnów » Mistrzostwa Polski najmłodszych w szachach to już historia…

Mistrzostwa Polski najmłodszych w szachach to już historia…

środa, 04 maja 2016, 22:06 Kategoria: Gmina Dziwnów, sport

Przez trzy dni mijającego właśnie długiego weekendu, w Ośrodku Wczasowym „Wielki Błękit” w Łukęcinie, odbywały się Mistrzostwa Polski w szachach w kategorii dzieci szkół podstawowych I – III. Jak potwierdzili organizatorzy zawodów, poziom był nad wyraz wysoki, ale też w niektórych wypadkach, rozstrzygnięcia były zaskakujące.

Nasz region reprezentowała Szkoła Podstawowa w Trzygłowiu, ale nie zachwyciła, zajmując w drużynowych MP dalekie, bo przedostatnie, 21. miejsce.

Niespodzianek w zasadzie nie było, bowiem jak też oceniano jeszcze przed zawodami, wygrywali w swych kategoriach faworyci.

W imprezie udział wzięły czteroosobowe (trzech chłopców i jedna dziewczynka) zespoły z 22. szkół z całej Polski. Łącznie było to ponad 80 zawodniczek i zawodników.

W Mistrzostwach Polski drużyn zwyciężyła ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bełchatowie, przed Szkołą Podstawową nr 3 w Bogatyni oraz Szkołą Podstawową nr 11 z Suwałk.

Na pierwszej szachownicy pewnie zwyciężył Piotr Kejna (10,5 pkt na 11 możliwych) przed Kacprem Jaśkiewiczem oraz Kamilem Rosińskim.

Drugą szachownicę wygrał Franciszek Leski (9,5 pkt. na 11 możliwych) przed Maciejem Frukaczem i Dominikiem Szantyką.

Na trzeciej szachownicy najlepszym okazał się Hubert Pieczulis (10 pkt. na 11 możliwych), który wyprzedził Macieja Turowskiego (ta sama liczba punktów) oraz Piotra Butkiewicza.

Na czwartej szachownicy najlepszą okazała się Wiktoria Olszewska (9,5 pkt. na 11 możliwych), która wyprzedziła Paulinę Rojek (ta sama liczba punktów) oraz Zuzannę Okrutę.

Nagrodę fair play otrzymała Wiktoria Stasiak.

W dzisiejszym rozdaniu medali MP oraz upominków udział wziął prezes Polskiego Związku Szachowego, Tomasz Dołęga, który w dobry sposób ocenił organizację i poziom tej interesującej imprezy sportowej.

Dobry poziom, co warte jest podkreślenia, wyrównane i atrakcyjne partie, niewątpliwie były ozdobą tego ogólnopolskiego turnieju. I jak się okazuje, że bardzo wiele dzieci już od najmłodszych lat interesuje się tym ciekawym i rozwijającym umysł sportem, jakim jest bez wątpienia gra w szachy.

Warto wiedzieć, iż Polska ma wielu mistrzów i arcymistrzów na światowym poziomie. Mamy dobrych szachistów i także dobre szachistki, którzy to zawodnicy co jakiś czas zaskakują swymi grami szachowy świat.

Uczestnicy Mistrzostw Polski są niejako narybkiem na dobrych szachistów, z których wielu ma naprawdę niezłą, a nawet świetlaną przyszłość sportową. Pod warunkiem jednak, że pod okiem fachowców odpowiednio będą się rozwijały i zbierały niezbędne szachowe umiejętności.

Obserwator

Mistrzostwa Polski najmłodszych w szachach to już historia… Reviewed by on . Przez trzy dni mijającego właśnie długiego weekendu, w Ośrodku Wczasowym „Wielki Błękit” w Łukęcinie, odbywały się Mistrzostwa Polski w szachach w kategorii dzi Przez trzy dni mijającego właśnie długiego weekendu, w Ośrodku Wczasowym „Wielki Błękit” w Łukęcinie, odbywały się Mistrzostwa Polski w szachach w kategorii dzi Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top