poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 05:52

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » ”JOL” oraz ”IM” CZYLI POLICJANCI NA CZTERECH ŁAPACH

”JOL” oraz ”IM” CZYLI POLICJANCI NA CZTERECH ŁAPACH

sobota, 07 maja 2016, 23:03 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, POWIAT, społeczeństwo

Najwięcej pracujących czworonogów to psy patrolowo-tropiące, czyli te które najczęściej widujemy na naszych ulicach. Pomagają one w czynnościach interwencyjnych, zatrzymywaniu i konwojowaniu. Mogą być również wykorzystywane do tropienia osób zaginionych.

W  kamieńskiej Policji , służbę rozpoczął kolejny pies ‘’JOL’’, trzyletni  owczarek niemiecki , który ukończył właśnie szkolenie w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach.  Tam uczył się posłuszeństwa, obrony przewodnika, pościgu za sprawcą oraz tropienia śladów. ‘’JOL’’ jest typowym psem patrolowo-tropiącym. Będzie codziennie pełnił służbę wraz ze swoim przewodnikiem sierż. Konradem Gulczyńskim.

‘’JOL’’ będzie działać nie tylko na terenie kamienia Pomorskiego, ale całego powiatu kamieńskiego, podobnie jak jej poprzednik ‘’IM’’, który sierpniu ubiegłego roku rozpoczął służbę w kamieńskiej komendzie. ‘’IM’’ to trzyletni owczarek niemiecki pełniący służbę wraz ze swoim przewodnikiem  sierż. Pawłem Konieczką.  Jako pies patrolowo-tropiący, w tym czasie dał się poznać jako inteligentny, wzorowy i świetny obrońca, niejednokrotnie podczas zdarzeń wskazując kierunek odejścia podejrzanego, czy też naprowadzając na rzeczy związane z przestępstwem .

Do zadań psa patrolowo –tropiącego należy między innymi praca w terenie i pościg za sprawcą. Komenda Powiatowa Policji w Kamieniu Pomorskim posiada łącznie 3 psy rasy owczarek niemiecki oraz labrador, a wśród nich dwa patrolowo-tropiące  i jeden do wyszukiwania narkotyków.

”JOL” oraz ”IM” CZYLI POLICJANCI NA CZTERECH ŁAPACH Reviewed by on . Najwięcej pracujących czworonogów to psy patrolowo-tropiące, czyli te które najczęściej widujemy na naszych ulicach. Pomagają one w czynnościach interwencyjnych Najwięcej pracujących czworonogów to psy patrolowo-tropiące, czyli te które najczęściej widujemy na naszych ulicach. Pomagają one w czynnościach interwencyjnych Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top