sobota, 25 marzec 2023, 09:54

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » „Zaczarowane jabłuszka” w Przedszkolu „Morskie Skarby”

„Zaczarowane jabłuszka” w Przedszkolu „Morskie Skarby”

wtorek, 10 maja 2016, 08:35 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

9 maja 2016 r. bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach przygotowali przedstawienie pt.„Zaczarowane jabłuszka” w Przedszkolu „Morskie Skarby”, w ramach trwającego „Tygodnia Bibliotek”. Scenariusz spektaklu napisała  Dyrektor Biblioteki, Pani Andżelika Gałecka, która wcieliła się w rolę Królewny Śnieżki.  Pracownicy Biblioteki, Szymon Głod i Grażyna Bejster zagrali krasnoludka Gapcia i Czarownicę.

Na początku każda grupa przedszkolaków zrobiła kolorowe czapeczki krasnoludków. W takich nakryciach głowy dzieci zebrały się w głównej sali, gdzie przywitała ich Królewna Śnieżka z krasnoludkiem Gapciem. Wszyscy razem zatańczyli kilka piosenek. Przedszkolaki zaśpiewały oraz przedstawiły swoją choreografię do piosenki pt. „Wąską ścieżką przez ogródek idzie sobie krasnoludek”.

Później do sali wkroczyła czarownica i… wraz ze Śnieżką i Gapciem namawiali przedszkolaki do jedzenia zdrowych i smacznych jabłek. Dzieci wzięły udział w konkursach, m.in. ochotnicy musieli posegregować jabłuszka według kolorów, a także przenieść owoce na łyżce do celu.

Przedstawienie miało na celu zachęcenie dzieci do zdrowego odżywiania się. Śnieżka, Gapcio i dobra Czarownica podali przykłady, w jaki sposób dzieci mogą wykorzystać jabłka. Z tych owoców możemy „wyczarować” dżemy, soki, szarlotki, racuszki, musy jabłkowe…

Na zakończenie warsztatów teatralno-plastycznych każda grupa przedszkolaków otrzymała szarlotkę i jabłka oraz zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie z bajkowymi postaciami. Dzieci ze smakiem zjadły owoce, bo już wiedziały, że „Jabłka są dobre do zabawy, do pieczenia, na pragnienia… ale najlepsze prosto z drzewa do zjedzenia”.

Dziękujemy Panu Stanisławowi Salankowi z Zarządu Rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Kamienia Pomorskiego za nieodpłatne przekazanie jabłek oraz Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach za zakup strojów i materiałów plastycznych dla dzieci.

„Zaczarowane jabłuszka” w Przedszkolu „Morskie Skarby” Reviewed by on . 9 maja 2016 r. bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach przygotowali przedstawienie pt.„Zaczarowane jabłuszka” w Przedszkolu „Morskie Sk 9 maja 2016 r. bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach przygotowali przedstawienie pt.„Zaczarowane jabłuszka” w Przedszkolu „Morskie Sk Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top