sobota, 25 marzec 2023, 09:54

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Biesiada muzyczna z zespołem „Bryza” i Emilią Deptułą

Biesiada muzyczna z zespołem „Bryza” i Emilią Deptułą

piątek, 13 maja 2016, 08:30 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

11 maja 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się  biesiada muzyczna z zespołem „Bryza” i Emilią Deptułą w ramach obchodów Tygodnia Bibliotek.

W pierwszej części wieczoru wystąpiła uczennica II klasy międzyzdrojskiego Gimnazjum, Emilia Deptuła. Emilia zaśpiewała  utwór znakomitej polskiej piosenkarki, Edyty Geppert, pt. „Kocham cię życie” oraz ludową piosenkę w języku rosyjskim pt. „Oy, da ne vecher”. Wszystkich słuchaczy zachwyciła wykonaniem piosenki w języku serbskim pt. „Molitva” z repertuaru Mariji Serifović – laureatki konkursu Eurowizji w 2007 roku. Emilia przyznała, że miłością do śpiewu zapałała w gimnazjum. Naszą młodą uczestniczkę do występu przygotowała nauczycielka, Pani Dorota Sielewicz.

W dalszej części spotkania wystąpił międzyzdrojski zespół instrumentalno-wokalny „Bryza” pod kierownictwem Janusza Kalemby. Wspólnie z nimi wszyscy uczestnicy śpiewali takie przeboje jak „My Cyganie”, „Jedno jest niebo dla wszystkich”, „Miliony gwiazd”, „ Hej Cyganie”, „Marina” czy  w języku romskim „Kibori”. Przygotowane przez bibliotekarzy śpiewniki pomogły w  aktywnym uczestnictwie w zabawie. Na finał wspólnego biesiadowania Janusz Kalemba zaśpiewał „Piłem w Spale, spałem w Pile” z repertuaru Artura Andrusa oraz „Goniąc kormorany” Piotra Szczepanika.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom biesiady, a szczególnie Emilii Deptule i zespołowi „Bryza” za wspaniały występ. Liczymy na dalszą współpracę przy realizacji kolejnych projektów w bibliotece.

Bibliotekarze

Biesiada muzyczna z zespołem „Bryza” i Emilią Deptułą Reviewed by on . 11 maja 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się  biesiada muzyczna z zespołem „Bryza” i Emilią Deptułą w ramach obchodów Tygodnia 11 maja 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyła się  biesiada muzyczna z zespołem „Bryza” i Emilią Deptułą w ramach obchodów Tygodnia Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top