sobota, 25 marzec 2023, 08:33

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Warsztaty plastyczne z Florką i Wesołym Ryjkiem

Warsztaty plastyczne z Florką i Wesołym Ryjkiem

sobota, 14 maja 2016, 09:12 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

12 maja 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach w ramach Tygodnia Bibliotek odbyły się rodzinne warsztaty z ryjówką Florką i Wesołym Ryjkiem. Dzieci szyły własną maskotkę, ryjówkę Florkę lub Wesołego Ryjka. Postacie te są bohaterami książek dla dzieci, których autorami są Roksana Jędrzejewska-Wróbel i Wojciech Widłak.  Podczas warsztatów dzieci samodzielnie tworzyły maskotki z niewielką pomocą bibliotekarzy, rodziców i opiekunów. Praca z filcem , igłą i nitką dała wiele satysfakcji, a także uczyła precyzji i cierpliwości. Wspólna zabawa w rękodzieło sprawiła dzieciom wiele radości. Była to doskonała lekcja na przyszłość, by nauczyć się samodzielnie zaszyć np. dziurę w kieszeni lub skarpetce.  W czasie spotkania zostało wylosowanych czworo uczestników, którzy otrzymali książki autorstwa Wojciecha Widłaka. Na zakończenie warsztatów wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe długopisy sygnowane znakiem firmowym naszej biblioteki. Zwieńczeniem wspólnej pracy były zdjęcia z przytulankami, które najmłodsi zabrali ze sobą do domu.

Serdeczne podziękowania składamy Ośrodkowi Pomocy Społecznej   w Międzyzdrojach za zakup materiałów plastycznych w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2016.

Zapraszamy  na kolejne warsztaty plastyczne w bibliotece, które odbędą się już jesienią.

Bibliotekarze

Warsztaty plastyczne z Florką i Wesołym Ryjkiem Reviewed by on . 12 maja 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach w ramach Tygodnia Bibliotek odbyły się rodzinne warsztaty z ryjówką Florką i Wesołym Ryjkie 12 maja 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach w ramach Tygodnia Bibliotek odbyły się rodzinne warsztaty z ryjówką Florką i Wesołym Ryjkie Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top