sobota, 25 marzec 2023, 09:04

Strona główna » REGION » Po udanym debiucie w Szczecińskiej Lidze Regatowej przyszedł czas na Polską Ekstraklasę Żeglarką.
Po udanym debiucie w Szczecińskiej Lidze Regatowej przyszedł czas na Polską Ekstraklasę Żeglarką.

Po udanym debiucie w Szczecińskiej Lidze Regatowej przyszedł czas na Polską Ekstraklasę Żeglarką.

poniedziałek, 16 maja 2016, 21:34 Kategoria: REGION, sport

W ostatni weekend 14-15 maja na wodach Jeziora Dąbie w Szczecinie odbyła się pierwsza runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Polska Ekstraklasa Żeglarska to projekt oparty o sport na wysokim poziomie. Jego uczestnikami są czołowe polskie kluby żeglarskie walczące o tytuł Klubowego Mistrza Polski PŻŻ. Jachty i organizacja regat zapewniana jest przez doświadczone firmy i kluby. Ligowa formuła wynosi sport żeglarski na nowy poziom rywalizacji – zrozumiały, czytelny i emocjonujący – porównywalnie do gier zespołowych. Na starcie rozgrywek ligowych wystartowało 13 reprezentacji żeglarskich klubów sportowych z całego kraju, w tym Jacht Klub Kamień Pomorski w składzie (Marcin Zubrzycki – sternik, Tomasz Tetela – trymer, Maciej Gonerko – trymer oraz Krzysztof Żełdziewicz – dziobowy). 26 wyścigów rozegranych przy silnym i porywistym wietrze wyłoniło zwycięski zespół MBSW Rainmaker Giżycko pod wodzą Marka Stańczyka, który tym samym został pierwszym liderem tegorocznej Ekstraklasy. Zespół Jacht Klub Kamień Pomorski zmagał się początkowo z technicznym opanowaniem łódki kończąc wyścigi na 6tych i 5tych miejscach, jednak z wyścigu na wyścig było coraz lepiej co potwierdziły pewne dwa 1sze miejsca w ostatnich wyścigach regat. Ostatecznie JKKP zajął 6te miejsce, a już za miesiąc kolejna runda Ekstraklasy Żeglarskiej, tym razem w Świnoujściu i kolejna okazja powalczyć o tytuł Klubowego Mistrza Polski PZŻ. Pełne wyniki 1szej rundy poniżej:

1 – MBSW Rainmaker Giżycko – Marek Stańczyk – 25 pkt

2 – DTP PMT Racing TŻR Szczecin – Szymon Szymik – 28 pkt

3 – Yacht Club Sopot – Rafał Sawicki – 31 pkt

4 – PŻKS DŻYGIT Białystok – Tomasz Kulesza – 36 pkt

5 – Procad GKŻ Gdańsk – Tobiasz Zajączkowski – 39 pkt

6 – Jacht Klub Kamień Pomorski – Marcin Zubrzycki – 41 pkt

7 – SŻ KU AZS Politechniki Gdańskiej – Tymon Sadowski – 41 pkt

8 – Sailing Event MOS Iława – Karol Górski – 42 pkt

9 – HRM Racing JKW Poznań – Piotr Harasimowicz – 46 pkt

10 – KŻ Sztorm Grupa Warszawa – Szymon Jabłkowski – 52 pkt

11 – Windward JKM Gryf Gdynia – Paweł Ejsmont – 53 pkt

12 – Baltic Trans YC Rewa – Maciej Twarowski – 55 pkt

13 – Yacht Club Sztag AWF Katowice – Wiktor Kobryń – 62 pkt

Tekst: Marcin Zubrzycki

Zdjęcie: Marek Świderski

Po udanym debiucie w Szczecińskiej Lidze Regatowej przyszedł czas na Polską Ekstraklasę Żeglarką. Reviewed by on . W ostatni weekend 14-15 maja na wodach Jeziora Dąbie w Szczecinie odbyła się pierwsza runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Polska Ekstraklasa Żeglarska to pr W ostatni weekend 14-15 maja na wodach Jeziora Dąbie w Szczecinie odbyła się pierwsza runda Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej. Polska Ekstraklasa Żeglarska to pr Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top