sobota, 25 marzec 2023, 09:53

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Wielkie kamieńskie dyktando

Wielkie kamieńskie dyktando

poniedziałek, 16 maja 2016, 21:39 Kategoria: edukacja, Gmina Kamień Pomorski

13 maja w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim po raz pierwszy odbyło się Wielkie Kamieńskie Dyktando. Była to impreza zorganizowana z okazji Tygodnia Bibliotek , mająca na celu promocję kultury języka polskiego. Zadaniem uczestników było napisanie podyktowanego tekstu z jak najmniejszą liczbą błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Dyktando przeprowadzono w trzech grupach wiekowych. Pierwsza grupa to uczniowie klas IV- VI szkół podstawowych, druga grupa to uczniowie gimnazjum i szkół średnich, zaś ostatnia to dorośli. Jest nam niezmiernie miło poinformować , że wśród najmłodszej grupy trzecie miejsce zajął Mateusz Jacewicz (Szkoła Podstawowa nr 1), drugie miejsce Weronika Jarema (Szkoła Podstawowa nr 2), a tytuł Kamieńskiego Małego Mistrza Ortografii zdobył Jakub Nowacki (Szkoła Podstawowa nr 1). W grupie drugiej trzecie miejsce zajęła Weronika Jankowska ( Publiczne Gimnazjum w Kamieniu Pomorskim), drugie miejsce Szymon Bińczyk ( Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego), Kamieńskim Młodym Mistrzem Ortografii została Karolina Witczak ( Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im . Stanisława Staszica). W grupie dorosłych trzecie miejsce zajęła pani Małgorzata Boboryko, drugie miejsce pani Kinga Bęgowska, Kamieńskim Mistrzem Ortografii została pani Monika Jarema. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

Mamy zamiar, by Wielkie Kamieńskie Dyktando na stałe zagościło w  kalendarzu imprez organizowanych przez naszą bibliotekę.

Dziękujemy  sklepowi  NEONET w Kamieniu Pomorskim oraz Stowarzyszeniu Bibliotekarzy Polskich za ufundowanie nagród.

Wielkie kamieńskie dyktando Reviewed by on . 13 maja w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim po raz pierwszy odbyło się Wielkie Kamieńskie Dyktando. Była to impreza zorganizowan 13 maja w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim po raz pierwszy odbyło się Wielkie Kamieńskie Dyktando. Była to impreza zorganizowan Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top