środa, 27 październik 2021, 21:40

Nocka w bibliotece

środa, 18 maj 2016, 07:58 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka

Na zakończenie Tygodnia Bibliotek , w  piątek 13 maja w  Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim odbyła się Smocza Noc w Bibliotece. Przed godziną 20:00 w progach biblioteki zjawiła się spora grupa dzieci. Niezwykłą noc rozpoczęło wysłuchanie opowieści o przyjaznym smoku Pomponie. Okazało się, że  każde dziecko chciałoby mieć takie domowe zwierzątko. Następnie przystąpiliśmy do pierwszego tego wieczoru zadania – wykonania ziejącego ogniem smoka. W ruch poszły rolki po papierze, wycinanki, bibuła, nożyczki i klej. Powstały piękne i jedyne w swoim rodzaju smoki.  Później wszyscy bawili się w kalambury, zgadywanki i wspólne wesołe pląsy. Przyszedł czas na mały odpoczynek i przekąskę, którą były własnoręcznie sporządzone zdrowe smocze kanapeczki.

Za oknem nastała ciemność i rozpoczęły się tajemnicze poszukiwania. Drogę po ciemnych zakamarkach biblioteki wyznaczały poukrywane smocze ogonki, na których były rymowane wierszyki z zadaniami do wykonania.  Aby ruszyć w dalszą drogę, trzeba było pięknie zaśpiewać, zatańczyć, bądź rozwiązać zagadkę. A wszystko to w ciemnościach, rozświetlanych światłem latarki. W ten sposób dzieci zwiedziły całą bibliotekę, by na końcu spotkać mieszkającego w Wypożyczalni dla Dorosłych smoka. Tam też wysłuchały strasznej opowieści o trzech niegrzecznych smokach. Na zakończenie wieczoru dzieci obejrzały bajkę o smokach. Trzygodzinna noc upłynęła bardzo szybko, pomimo zmęczenia i późnej pory dzieci z uśmiechem i zadowoleniem żegnały się z bibliotekarkami i pytały kiedy będzie następna taka noc.

Nocka w bibliotece Reviewed by on . Na zakończenie Tygodnia Bibliotek , w  piątek 13 maja w  Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim odbyła się Smocza Noc w Bibliotece. P Na zakończenie Tygodnia Bibliotek , w  piątek 13 maja w  Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim odbyła się Smocza Noc w Bibliotece. P Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top