niedziela, 24 październik 2021, 08:19

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Arabska krucjata w bibliotece
Arabska krucjata w bibliotece

Arabska krucjata w bibliotece

czwartek, 26 maj 2016, 21:29 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

Zapraszamy na wieczór autorski z Tanyą Valko i promocję jej najnowszej powieści „Arabska krucjata” 30 maja 2016 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach. (wstęp wolny)

„Tanya Valko” to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Była nauczycielką w Szkole Polskiej w Libii, następnie długoletnią asystentką Ambasadorów RP. Przez pięć lat mieszkała w Arabii Saudyjskiej, a obecnie w Indonezji. Jest autorką książek o Libii: „Libia od kuchni”, „Życie codzienne w Trypolisie” oraz „Sahara – ocean ciszy”. W 2010 r. ukazał się jej debiut powieściowy „Arabska żona”, który okazał się bestsellerem oraz początkiem arabskiej sagi. Najnowsza część cyklu „Arabska krucjata” opowiada o mrożących krew w żyłach sytuacjach, miłosnych perypetiach, skrajnych uczuciach, bogactwie i ubóstwie. Bohaterowie po raz kolejny dowodzą, jak łatwo znaleźć się w złym miejscu o złej porze i jak ciężko później wybrnąć z kłopotów. Jak żyją niewinni mieszkańcy krajów arabskich wyniszczani przez własnych braci? Co czują zwykli Damasceńczycy w czasach, którymi rządzą strach i paranoja? Czy marzą o ucieczce i życiu na obczyźnie? Czy są w stanie opuścić swój dom?

Spotkanie jest sfinansowane przez Instytut Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Bibliotekarze

 

Arabska krucjata w bibliotece Reviewed by on . Zapraszamy na wieczór autorski z Tanyą Valko i promocję jej najnowszej powieści „Arabska krucjata” 30 maja 2016 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 w Miejskiej Bibl Zapraszamy na wieczór autorski z Tanyą Valko i promocję jej najnowszej powieści „Arabska krucjata” 30 maja 2016 r. (poniedziałek) o godz. 18.00 w Miejskiej Bibl Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top