W Kamieniu Pomorskim, jak i we wszystkich polskich parafiach katolickich w dniu Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej odbywały się nabożeństwa oraz procesje z Eucharystią. Po Mszy św. z kamieńskiej katedry wyruszyła procesja z Eucharystią ulicami miasta do czterech ołtarzy. Procesja zakończyła się Mszą świętą w amfiteatrze nad Zalewem Kamieńskim.
Znakomita, a więc piękna i słoneczna pogoda, pozwoliła w miniony czwartek zgromadzić się wokół kamieńskiej katedry, a także w trakcie samej procesji licznie przybyłym mieszkańcom miasta i gminy, a także kuracjuszom miejscowego „Uzdrowiska” oraz turystom. Tradycyjnie po procesji wierni zabierali ze sobą symboliczne gałązki brzozy na znak szczęścia i obfitości dla siebie i swych rodzin na cały rok.
Boże Ciało w Kamieniu Pomorskim













