niedziela, 24 październik 2021, 08:53

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Boże Ciało w Kamieniu Pomorskim

Boże Ciało w Kamieniu Pomorskim

czwartek, 26 maj 2016, 19:22 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, religia, społeczeństwo

W Kamieniu Pomorskim, jak i we wszystkich polskich parafiach katolickich w dniu Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej odbywały się nabożeństwa oraz procesje z Eucharystią. Po Mszy św. z kamieńskiej katedry wyruszyła procesja z Eucharystią ulicami miasta do czterech ołtarzy. Procesja zakończyła się Mszą świętą w amfiteatrze nad Zalewem Kamieńskim.
Znakomita, a więc piękna i słoneczna pogoda, pozwoliła w miniony czwartek zgromadzić się wokół kamieńskiej katedry, a także w trakcie samej procesji licznie przybyłym mieszkańcom miasta i gminy, a także kuracjuszom miejscowego „Uzdrowiska” oraz turystom. Tradycyjnie po procesji wierni zabierali ze sobą symboliczne gałązki brzozy na znak szczęścia i obfitości dla siebie i swych rodzin na cały rok.

Boże Ciało w Kamieniu Pomorskim Reviewed by on . W Kamieniu Pomorskim, jak i we wszystkich polskich parafiach katolickich w dniu Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej odbywały się nabożeństwa oraz p W Kamieniu Pomorskim, jak i we wszystkich polskich parafiach katolickich w dniu Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej odbywały się nabożeństwa oraz p Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top