niedziela, 1 październik 2023, 17:54

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Radosny, słoneczny i pełen zabawy Dzień Dziecka we Wrzosowie

Radosny, słoneczny i pełen zabawy Dzień Dziecka we Wrzosowie

niedziela, 29 maja 2016, 12:08 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, rozrywka, społeczeństwo

W piątek (27.05.),, na terenie Bałtyckiego Parku Dinozaurów we Wrzosowie, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wrzosowo, z prezes Krystyną Hernat na czele, oraz sołtysem tej wsi, Markiem Szaszkowskim, zorganizowali niejako awansem, Dzień Dziecka dla swoich najmłodszych mieszkańców.

Dobrze ponad pięćdziesiątka dzieci, i tych młodszych, i tych nieco starszych, zabawiała się w najlepsze między innymi na wszystkich dostępnych urządzeniach w Parku. Radość maluchów i tych nieco starszych, była przedniej urody i całkiem uzasadniona. Organizatorzy, którzy to święto przygotowali w tym właśnie szczególnym miejscu po raz czwarty z rzędu, zadbali o dosłownie wszystkie szczegóły.

Rozrywka była przez kilka ładnych godzin  na porządku dziennym. Był dla przykładu bezpłatny bardzo popularny przejazd kolejką, dzieci mogły też zobaczyć jak najbardziej żywe; także egzotyczne zwierzęta, takie jak lamę południowoamerykańską czy kucyka szetlandzkiego, które to zwierzęta wywoływały wśród dzieci uzasadnione pozytywne emocje.

Wesołe miny, i to dosłownie buzie rozradowane od ucha do ucha, świadczyły o tym, że małym uczestnikom Wrzosowskiego Dnia Dziecka wszystko i wszędzie w Parku bardzo się podobało.

„Tradycją już jest, że nasz Dzień Dziecka organizujemy w Parku Dinozaurów, a dzieci już przywykły do tego. Staramy się wraz z członkami naszego Stowarzyszenia, stwarzać zawsze atmosferę radości i zarazem atmosferę rodzinną. Z uśmiechów maluchów wnioskuję, że wszystko im się tutaj podobało. I o to nam dorosłym właśnie chodziło.” – przyznaje M. Szaszkowski.

Wiadomym jest, że Urząd Miasta i Gminy w Kamieniu Pomorskim nie przyznał na ten rok działalności funduszu sołeckiego, i dlatego wydawać by się mogło, że w największej wsi kamieńskiej Gminy nic się nie uda.

Nic podobnego. Właśnie trudności tę społeczność jeszcze bardziej konsolidują. Współpraca Stowarzyszenia, społeczności i samego sołtysa jest tutaj wręcz wzorcowa. Tu ciągle coś się dzieje, powstają i realizowane są kolejne inicjatywy. Wieś coraz bardziej pięknieje, na przekór wszelkim trudnościom zresztą.

„Staramy się jak najbardziej propagować naszą niewielką miejscowość. Staramy się ją również  upiększać, po to by o nas mówiono tylko dobrze. Wiele robimy w tym względzie wspólnymi siłami. I co ważne. To nam się z reguły udaje. Wyrozumiałość, wytrwałość naszych mieszkańców i ich energia, a zarazem i ich werwa, stwarza dobry podkład pod nasze wspólne lepsze jutro.

Nasi mieszkańcy są naprawdę tolerancyjni, jak też lubią podejmować wyzwania. Wiele chcemy jeszcze zrobić, mamy trochę pomysłów. I wierzę, że wspólnymi siłami dla dobra Wrzosowa, uda nam się tych je w niedługim czasie zrealizować.” – mówi z optymizmem prezes Stowarzyszenia, Krystyna Hernat.

Dzisiejszy Dzień Dziecka to swoisty ewenement w skali powiatu, bowiem zapewne mało która wieś zdecydowała się na zorganizowanie obchodów święta dzieci z powodu – braku środków finansowych. Wrzosowo jest dobrym przykładem tego, że można. Można we współpracy i determinacji stworzyć coś z niczego jakby.

Warto nadmienić, iż wydatną pomoc w zorganizowaniu Dnia Dziecka wykazali się liczni  mieszkańcy, a wśród nich; Bogusław Żak i Leszek Andruszkiewicz, którzy zadbali o karmę i jabłka dla zwierząt w Parku.

Wrzosowski Dzień Dziecka, niezwykle kolorowy i bardzo udany, zapewne zapadanie dzieciom na długo w pamięci. Nie wszystkich jest przy tym stać, by odwiedzać Wrzosowski Park Dinozaurów. A dzięki operatywności i mobilności niektórych mieszkańców Wrzosowa, taka sposobność dla dziatwy po raz wtóry się nadarzyła. A przy tym było ognisko, pieczenie kiełbasek, zimne napoje i uwielbiane przez dziatwę lody, naprawdę to wszystko zrobiło swoistą, niepowtarzalną atmosferę. A i pogoda niejako dostosowała się do tej fajnej imprezy.

Jak nam wiadomo, tej podobnych imprez w powiecie nie będzie zbyt wiele, a już na pewno w Gminie Kamień Pomorski. Brak środków finansowych, związane ręce sołtysów, robią swoje. Niestety tego faktu nie przetłumaczy się najmłodszym, których święto jest ważne w każdym roku, a obowiązkiem dorosłych jest to pielęgnować i po prostu je organizować. Tak jak miało to miejsce we Wrzosowie, największej wsi Gminy Kamień Pomorski, w którym mieszka około 700 mieszkańców.

Obserwator

Radosny, słoneczny i pełen zabawy Dzień Dziecka we Wrzosowie Reviewed by on . W piątek (27.05.),, na terenie Bałtyckiego Parku Dinozaurów we Wrzosowie, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wrzosowo, z prezes Krystyną Hernat na czele, oraz sołtysem W piątek (27.05.),, na terenie Bałtyckiego Parku Dinozaurów we Wrzosowie, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Wrzosowo, z prezes Krystyną Hernat na czele, oraz sołtysem Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top