czwartek, 1 czerwiec 2023, 12:01

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kamieńska noc bibliotek

Kamieńska noc bibliotek

wtorek, 07 czerwca 2016, 09:18 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka

4 czerwca, wieczorowo- nocną  porą,   Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim zaprosiła wszystkich miłośników książek i nie tylko na  kamieńską Noc Bibliotek. Imprezę rozpoczęła projekcja filmu dla dzieci „Magiczne drzewo”, po której najmłodsi wzięli udział w grze w „Wielkie puzzle magicznego drzewa”. Radości było co niemiara, zdobywanie kolejnych elementów układanki wiązało się z rozwiązywaniem zagadek, śpiewaniem, tańcem, zabawami i wędrówką po bibliotece. Przygotowaliśmy także atrakcje dla dorosłych W programie każdy mógł  znaleźć coś dla siebie. Pan Błażej Bubnowicz z Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej arcyciekawie i z humorem przedstawił historię kamieńskiej biblioteki. Była to niezwykła podróż w czasie do miejsc i osób związanych z kamieńskim bibliotekarstwem. Uzupełnieniem prelekcji była wystawa „Skarby kamieńskiej biblioteki”, na której można było obejrzeć najstarsze woluminy należące do księgozbioru, pierwsze księgi inwentarzowe, kroniki biblioteki, ale także ciekawostki takie jak klucz do dawnej siedziby, tablice informacyjne, pieczęcie, starą maszynę do pisania. Każdy mógł z przymrużeniem oka wywróżyć przyszłość w Książkowym Tarocie. Hitem okazała się zabawa w Literackie Kalambury. Na zakończenie można było sprawdzić się w kaligrafii. Specjalnie dla pań przez cały wieczór działał kącik „pięknego pazurka”, który prowadziła koleżanka z Filii Jarszewo. Wszyscy odwiedzający bibliotekę mogli poczęstować się kawą i skosztować wypieków przygotowanych przez bibliotekarki.

Noc Bibliotek to impreza mająca na celu promocję czytelnictwa i biblioteki jako miejsca, w którym warto bywać. Myślimy, że i nam to się udało.

Kamieńska noc bibliotek Reviewed by on . 4 czerwca, wieczorowo- nocną  porą,   Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim zaprosiła wszystkich miłośników książek i nie tylko na  kami 4 czerwca, wieczorowo- nocną  porą,   Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Kamieniu Pomorskim zaprosiła wszystkich miłośników książek i nie tylko na  kami Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top