poniedziałek, 16 maj 2022, 16:18

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Konkurs ” Dzielnicowy Roku 2016″ – kamieńscy dzielnicowi na podium
Konkurs ” Dzielnicowy Roku 2016″ – kamieńscy dzielnicowi na podium

Konkurs ” Dzielnicowy Roku 2016″ – kamieńscy dzielnicowi na podium

sobota, 18 czerwca 2016, 12:21 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, REGION, społeczeństwo

Dziewiąty Finał Eliminacji Wojewódzkich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku” – zakończony. Tym razem 40 policjantów reprezentujących komendy miejskie i powiatowe z zachodniopomorskiego rywalizowali o miano Dzielnicowego Roku 2016.
Do tegorocznego Finału Eliminacji Wojewódzkich  zakwalifikowali się najlepsi dzielnicowi wyłonieni  zostali  na podstawie wyników  pierwszego etapu eliminacji, który odbył się w  macierzystych jednostkach  i  składał się z  testu wiedzy.
Startujący w konkursie dzielnicowi zmagali  się  w trzech  konkurencjach. Pierwszą z nich był sprawdzian  wiedzy zawodowej, składający się z testu, druga konkurencja to symulacyjna dotyczącej przyjęcia interesanta a trzecia – udzielenie pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym.
Wczoraj rano oceniana był celność, zawodnicy mogli zdobyć dodatkowe punkty na strzelnicy. Najlepszym  Dzielnicowym w województwie zachodniopomorskim  okazał się mł. asp. Kamil Dźwilewski z KPP w Choszcznie , drugie miejsce zajął jego kolega z jednostki st. sierż. Jakub Pialik a trzecie sierż. szt. Grzegorz Powiłajtis z KPP w Łobzie.

W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się po raz kolejni mundurowi z KPP w Choszcznie w składzie: mł. asp. Kamil Dźwilewski i st. sierż. Jakub Pialik. Na drugiej pozycji uplasowali się  policjanci z KMP w Szczecinie: mł.asp. Krzysztof Sęczkowski i asp. Piotr Palicki, trzecie miejsce zajęli reprezentanci KPP w Kamieniu Pomorskim: sierż. Dariusz Surowiecki i mł.asp. Sylwester Wołek.
Dzielnicowi odebrali puchary i pamiątkowe tabliczki oraz  gratulacje od Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie insp. Piotra Ostrowskiego. Do gratulacji  przyłączyli się członkowie komisji sędziowskiej. Konkurs jest formą doskonalenia zawodowego policjantów pełniących służbę dzielnicowego. Funkcjonariusze  w ten sposób poszerzają swoją wiedzę i doskonalą umiejętności, aby  jak najlepiej pomagać i służyć społeczeństwu.
Policjanci, którzy zajęli  dwa czołowe miejsca reprezentować będą nasz garnizon  w  Ogólnopolskim Finale Zawodów Policjantów Dzielnicowych ” Dzielnicowy Roku” w Szkole Policji w  Katowicach,  który odbędzie się w październiku.

 

 

 

Konkurs ” Dzielnicowy Roku 2016″ – kamieńscy dzielnicowi na podium Reviewed by on . Dziewiąty Finał Eliminacji Wojewódzkich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku" - zakończony. Tym razem 40 policjantów reprezentujących komendy mie Dziewiąty Finał Eliminacji Wojewódzkich Zawodów Policjantów Dzielnicowych "Dzielnicowy Roku" - zakończony. Tym razem 40 policjantów reprezentujących komendy mie Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top