sobota, 23 wrzesień 2023, 03:15

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Świerzno » W sobotę 2 lipca na „Stadionie pod lasem” w Świerznie odbył się Festyn Świerznowski „Powitanie Lata”.
W sobotę 2 lipca na „Stadionie pod lasem” w Świerznie odbył się Festyn Świerznowski „Powitanie Lata”.

W sobotę 2 lipca na „Stadionie pod lasem” w Świerznie odbył się Festyn Świerznowski „Powitanie Lata”.

poniedziałek, 04 lipca 2016, 18:10 Kategoria: Gmina Świerzno, rozrywka, społeczeństwo, sport

Na pierwszy ogień ruszyli strażacy-ochotnicy. Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze otworzył Wójt Gminy Świerzno Krzysztof Atras. Przed zawodami podczas uroczystej zbiórki drużyn przedstawiciel Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych  RP
w Szczecinie druh Stefan Waszczuk wręczył odznaczenia dla wyróżniających się strażaków.

Do sportowej  rywalizacji przystąpiły jednostki z Gostynia, Jatek, Kalenia, Stuchowa
i Świerzna.

Wyniki zawodów:
w kategorii seniorów:
1. OSP Gostyń 111,07 s
2. OSP Stuchowo 115,34 s
3. OSP Jatki 123,01 s
4. OSP Świerzno 128,32 s
5. OSP Kaleń 129,52 s

w kategorii kobiet:
1. OSP Kaleń 122,77 s
2. OSP Stuchowo 150,72 s

w kategorii drużyn młodzieżowych:
1. MDP Stuchowo  123,27 s
2. MDP Świerzno 130,16 s

w kategorii drużyn żuczków:
– OSP Stuchowo
– OSP Świerzno

Drużyny startujące w sobotnich zawodach otrzymały pamiątkowe dyplomy, statuetki oraz nagrody.

Zawody zakończyło uroczyste wręczenie statuetki „Zasłużony dla Gminy Świerzno”. Kapituła Honorowa spośród trzech nominacji przyznała Szmaragd Ziemi Świerznowskiej”  Panu Stanisławowi Tobole, mieszkańcowi Kalenia, wieloletniemu prezesowi miejscowego OSP.

„Powitanie lata” zdominowała zbiórka publiczna na leczenie Doroty Lisiczko ze Świerzna. Strażacy z naszej gminy startujący w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych spontanicznie przekazali nagrody pieniężne na rzecz odbywającej się akcji. Do pomocy włączyli się także motocykliści z Gryfickiego Klubu Motocyklowego „Gryf”, którzy przekazali  na ręce Doroty „Czek Zdrówko”, miejscowi samorządowcy, licznie przybyli mieszkańcy naszej Gminy oraz zaproszeni goście. Podczas aukcji charytatywnych prowadzonych przez Bogdana Czaplickiego można było wylicytować koszulkę z podpisem Grzegorza Krychowiaka, przejażdżkę na motocyklach po wybrzeżu, biżuterię, kwiaty oraz wiele innych rzeczy. Łącznie dla Doroty zebrano 12.020,99 złotych.

Występy artystyczne rozpoczął duet OHO!KO. Furorą okazał się występ zespółu Maxel, przy którego utworach bardzo dobrze bawili się uczestnicy sobotniego festynu. Muzycy z Warmii i Mazur rozdali widzom w prezencie płyty z ich największymi utworami. Sobotnią uroczystość uświetnił również pokaz. Następnie swoje utwory zaprezentował Shymi, a podczas zabawy tanecznej z zespołem STS bawiono się do  późnych godzin nocnych. Pochmurną noc rozjaśnił wspaniały pokaz fajerwerków.

W sobotę 2 lipca na „Stadionie pod lasem” w Świerznie odbył się Festyn Świerznowski „Powitanie Lata”. Reviewed by on . Na pierwszy ogień ruszyli strażacy-ochotnicy. Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze otworzył Wójt Gminy Świerzno Krzysztof Atras. Przed zawodami podczas uroczystej Na pierwszy ogień ruszyli strażacy-ochotnicy. Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze otworzył Wójt Gminy Świerzno Krzysztof Atras. Przed zawodami podczas uroczystej Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top