niedziela, 1 październik 2023, 18:13

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Uwaga na oszustów – „Trzy kubki” znów atakują w Międzyzdrojach
Uwaga na oszustów – „Trzy kubki” znów atakują w Międzyzdrojach

Uwaga na oszustów – „Trzy kubki” znów atakują w Międzyzdrojach

wtorek, 12 lipca 2016, 21:33 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kronika zdarzeń

Policjanci z Kamienia Pomorskiego przestrzegają przed pojawiającymi się na terenie miejscowości nadmorskich organizatorami gry w tzw. trzy kubki. Pamiętajmy, że w tej zabawie nie ma wygranych! Nie dajmy się zaprosić do uczestnictwa, a tym samym oszukać!

Policja apeluje i przypomina: Nie dajmy się oszukać każdy, kto zdecyduje się podjąć wyzwanie najpierw mamiony jest szybką i wysoką wygraną pieniężną, by za chwilę stracić nawet tysiąc złotych. Z reguły jest tak, że w proceder zaangażowana jest grupa osób. Jedna z nich zaprasza przechodniów do obstawiana, za pieniądze, w którym z trzech kubków znajduje się piłeczka. Odgadnięcie kubka to wygrana postawionych pieniędzy. Osoba prowadząca grę przestawia kubki myląc uczestników, a pozostałe osoby grają role aktywnych obserwatorów lub innych jej uczestników. Z reguły „trzy kubki” kończą się przegraną osoby zaproszonej do gry, bądź wygraną osoby podstawionej przez jej organizatora, co ma uprawdopodobnić potencjalną wygraną innym przyglądającym się osobom. Zwracajmy też uwagę na współtowarzyszy procederu, którzy występując w roli rzekomych, przypadkowych graczy, podgrzewają atmosferę rozgrywki.

Pamiętajmy o tym, że żadna gra nie może toczyć się bez uczestników. Nie dajmy się więc zaprosić do obstawiania pieniędzy i odgadywania, gdzie organizator ukrył kulkę. Nie angażując się w ten oszukańczy proceder, nie damy jego organizatorom możliwości wykorzystania naszej naiwności.

ŹRÓDŁO http://www.kamien.policja.gov.pl

Uwaga na oszustów – „Trzy kubki” znów atakują w Międzyzdrojach Reviewed by on . Policjanci z Kamienia Pomorskiego przestrzegają przed pojawiającymi się na terenie miejscowości nadmorskich organizatorami gry w tzw. trzy kubki. Pamiętajmy, że Policjanci z Kamienia Pomorskiego przestrzegają przed pojawiającymi się na terenie miejscowości nadmorskich organizatorami gry w tzw. trzy kubki. Pamiętajmy, że Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top