środa, 12 Maj 2021, 20:31

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » W SOBOTĘ MECZ Z OLDBOYAMI LECHA Z OKAZJI 70-LECIA GRYFA!
W SOBOTĘ MECZ Z OLDBOYAMI LECHA Z OKAZJI 70-LECIA GRYFA!

W SOBOTĘ MECZ Z OLDBOYAMI LECHA Z OKAZJI 70-LECIA GRYFA!

piątek, 15 Lipiec 2016, 22:09 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

W sobotę, 16 lipca o godz. 16:00 na stadionie miejskim w Kamieniu Pomorskim przy ul. Wolińskiej 1 rozegrany zostanie mecz towarzyski w ramach obchodzonego w tym roku 70-lecia naszego klubu. Dzięki dotychczasowej współpracy pomiędzy Gryfem, a Lechem Poznań będziemy mieli możliwość gościć u siebie byłych reprezentantów Polski oraz byłych zawodników o bogatej przeszłości i karierze piłkarskiej. Na boisku zobaczymy m.in. Jacka Przybylskiego, Dariusza Kofnyta, Sławomira Suchomskiego, Jacka Dembińskiego, Andrzeja Jeneczka, Waldemara Krygiera oraz Ryszarda Rybaka. Mecz rozpocznie się o godz. 16.00. Z oldboyami Lecha Poznań zagra pierwszy zespół seniorów kamieńskiego Gryfa. Będzie to drugie spotkanie pod okiem naszego nowego trenera, którym został Ferdinand Chi Fon. Zawodników na boisko wyprowadzą nasi najmłodsi gryfiarze, którzy od 2015 roku trenują w Akademii Piłkarskiej Lecha Poznań. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców naszej drużyny oraz sympatyków najpopularniejszego sportu na świecie jakim jest piłka nożna. Poniżej zamieszczamy krótkie opisy piłkarzy, których będzie można zobaczyć podczas sobotniego spotkania w Kamieniu Pomorskim.

Jacek Przybylski. Karierę w Lechu Poznań rozpoczął w 1991 roku. Zagrał aż 6 sezonów, gdzie m.in. zdobył Mistrzostwo Polski. Grał jeszcze w: Petrochemii PłockGórnik KoninAluminium Konin, w szwajcarskim FC WinterthurWiśle Kraków, dwa sezony na Wyspach Owczych i TPS Winogrady.

Dariusz Kofnyt .Swoją przygodę z Lechem rozpoczął w 1983 roku, spędził w nim 11 lat (do 1995). W tym czasie rozegrał 199 meczów w I lidze i strzelił 1 bramkę w sezonie 1989/90. Razem z poznańską drużyną zdobył cztery tytuły Mistrza Polski, dwa Puchary Polski i Superpuchary Polski.

Sławomir Suchomski Początki jego kariery piłkarskiej wiążą się z przejściem do zespołu Wdy Świecie w roku 1986, a potem do Olimpii Poznań w sezonie 1988/1989. Po 271 meczach i 64 golach na polskich boiskach Sławomir Suchomski zdecydował się na występy w zespole futsalu Holiday Życie Chojnice gdzie przez lata tworzył jego trzon. Wraz z nim w późniejszych sezonach awansował do I ligi futsalu. Zespół z Chojnic zajmował bardzo dobre miejsca w lidze oraz zdobył Puchar Polski.

 Jacek  Dembiński – 156 występów w I lidze, strzelił 57.  Poprzednie kluby: Lech Poznań, Lausanne, HSV Hamburg, Widzew Łódź. W reprezentacji Polski zadebiutował w meczu z Francją 14 sierpnia 1991 roku. Do 17 marca 1993 rozegrał w kadrze 15 meczów, w których zdobył 1 gola. Był pierwszym w historii zawodnikiem Lecha Poznań, który został kapitanem reprezentacji.

Andrzej Janeczek – W I lidze rozegrał 137 meczów (14 w Lechu, 13 w Sokole, 15 w Zagłębiu i 95 w Dyskobolii). W barwach Lecha Poznań dwukrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski – 1989/90 i 1991/92. Szczególnie ciekawie prezentowała się jego kariera w Dyskobolii. Występował w niej od rundy jesiennej sezonu 1996/97 aż do końca rundy jesiennej sezonu 2002/03. Rozegrał w niej 95 spotkań pierwszoligowych

Waldemar Kryger – obrońca reprezentacji Polski. Długoletni zawodnik poznańskiego Lecha; grając przez 17 sezonów wystąpił w 302 meczach i strzelił 3 bramki. Wraz z Lechem zdobył 3 tytuły mistrzowskie (1990, 1992 i 1993), 3 Superpuchary Polski (1990, 1992 i 2004) oraz 2 Puchary Polski (1988 i 2004). W reprezentacji Polski debiutował 14 lutego 1997 w meczu z Litwą, ostatni raz zagrał w kadrze rok później. Łącznie w biało-czerwonych barwach rozegrał pięć spotkań i strzelił jednego gola.

Ryszard Rybak  – grający na pozycji pomocnika zawodnik i trener. W polskiej ekstraklasie rozegrał 129 meczów (104 w Lechu i 25 w Dyskobolii), strzelił 12 bramek (10 w Lechu i 2 w Dyskobolii).

Adrian Majewski
MGL KS Gryf Kamień Pomorski

W SOBOTĘ MECZ Z OLDBOYAMI LECHA Z OKAZJI 70-LECIA GRYFA! Reviewed by on . W sobotę, 16 lipca o godz. 16:00 na stadionie miejskim w Kamieniu Pomorskim przy ul. Wolińskiej 1 rozegrany zostanie mecz towarzyski w ramach obchodzonego w tym W sobotę, 16 lipca o godz. 16:00 na stadionie miejskim w Kamieniu Pomorskim przy ul. Wolińskiej 1 rozegrany zostanie mecz towarzyski w ramach obchodzonego w tym Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top