czwartek, 6 Maj 2021, 09:11

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Iście gospelowo i wesoło na półkoloniach kamieńskiego PSOUU

Iście gospelowo i wesoło na półkoloniach kamieńskiego PSOUU

poniedziałek, 18 Lipiec 2016, 13:48 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, religia

Przez kilka dni drugiej dekady lipca, , Ziemię Kamieńską po raz kolejny już, odwiedzał sympatyczny zespół „Claret Gospel”, rodem z dalekiego, afrykańskiego Wybrzeża Kości Słoniowej, którego opiekunem jest współzałożyciel zespołu, o. Roman Woźnica.

Zespół występował w kilku nadmorskich kurortach, a zwieńczeniem jego pobytu był niedzielny (17.07.), brawurowo wykonany występ w kamieńskiej Katedrze.

Podobnie jak w roku ubiegły, członkowie „Claret Gospel” odwiedzili też półkolonistów, półkolonii zorganizowanych przez miejscowy PSOUU. Zespół dał nie małą próbkę swoich umiejętności, świetnie śpiewając wiele bardziej lub mniej znanych piosenek i pieśni, a wszystko to w rytm interesującego gatunku, jakim jest gospel, który oczywiście grupa przede wszystkim preferuje.

Zabawa trwała długo, a  sympatyczni goście w pewnej chwili zaprosili dzieci na parkiet, po czym wespół tańczyli razem niezwykle rozradowani, dosłownie po uszy.

Już po występie i wspólnych tańcach, zespół przekazał półkolonistom sympatyczny afrykański prezent, a ci odwdzięczyli się podobnym.

Dzieci długo potem rozmawiały o wyjątkowych gościach, o ich niezwykłej, śpiewnej muzyce, jak i radości i tym, że jak się ponownie okazuje, muzyka nie zna dosłownie żadnych granic.

Obserwator

Iście gospelowo i wesoło na półkoloniach kamieńskiego PSOUU Reviewed by on . Przez kilka dni drugiej dekady lipca, , Ziemię Kamieńską po raz kolejny już, odwiedzał sympatyczny zespół „Claret Gospel”, rodem z dalekiego, afrykańskiego Wybr Przez kilka dni drugiej dekady lipca, , Ziemię Kamieńską po raz kolejny już, odwiedzał sympatyczny zespół „Claret Gospel”, rodem z dalekiego, afrykańskiego Wybr Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top