czwartek, 6 Maj 2021, 09:18

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Muzyka gospel królowała w minioną niedziele w kamieńskiej Katedrze

Muzyka gospel królowała w minioną niedziele w kamieńskiej Katedrze

poniedziałek, 18 Lipiec 2016, 22:07 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka, religia, WYDARZENIA

W miniony poniedziałek do Kamienia Pomorskiego przybyła grupa „Claret Gospel” z afrykańskiego Wybrzeża Kości Słoniowej, rozpoczynając tym samym blisko dwumiesięczne tournee po Polsce. Egzotyczni goście w ciągu minionego tygodnia dali kilka fajnych koncertów w nadmorskich miejscowościach Wybrzeża Kamieńskiego, a zwieńczeniem ich tutaj pobytu, był niedzielny koncert w kamieńskiej Katedrze, który zgromadził naprawdę tłumy ciekawskich słuchaczy.

Ośmioosobowy zespół zagrał znakomity koncert, śpiewając niezłą dawkę modnego w świecie, nurtu muzyki zwanego gospel. Warto tu podkreślić, że żaden z członków grupy nie ma wykształcenia muzycznego, a jednak ich już nie małe doświadczenie pokazało, że stać ich na bardzo wiele. Ich głosy, świetnie dopasowane do całości, brzmiały w mocny i harmoniczny sposób, co w efekcie dawało pięknie płynącą muzykę, która dochodziła do każdego zakątka kamieńskiej świątyni.

Ojciec Roman Woźnica, kierujący zespołem, który jest zarazem  jego współtwórcą, podkreślił, że repertuar śpiewany przez „Claret Gospel” oparty o jak najbardziej przesłania chrześcijańskie, jest bardzo propagowany w kraju z którego grupa się wywodzi, gdzie chrześcijaństwo dotarło dopiero 130 lat temu. Niedzielny koncert wszystkim licznie przybyłym bardzo przypadł do gustu. Ponad półtorej godziny dobrego śpiewania, świetnej muzyki, było ozdobą tego koncertu, który na pewno wielu zapadnie w pamięci na bardzo, i to bardzo długo.

Obserwator

Muzyka gospel królowała w minioną niedziele w kamieńskiej Katedrze Reviewed by on . W miniony poniedziałek do Kamienia Pomorskiego przybyła grupa „Claret Gospel” z afrykańskiego Wybrzeża Kości Słoniowej, rozpoczynając tym samym blisko dwumiesię W miniony poniedziałek do Kamienia Pomorskiego przybyła grupa „Claret Gospel” z afrykańskiego Wybrzeża Kości Słoniowej, rozpoczynając tym samym blisko dwumiesię Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top