czwartek, 6 Maj 2021, 09:00

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Kolejni nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu
Kolejni nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu

Kolejni nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu

środa, 20 Lipiec 2016, 08:22 Kategoria: kronika zdarzeń, POWIAT

Prawie codziennie policjanci zatrzymują na drogach powiatu kamieńskiego nietrzeźwych kierujących. Kierowcy nadal jeżdżą po alkoholu. Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali dwóch kierujących na „podwójnym gazie”. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie, co oznacza, że odpowiedzą teraz przed sądem za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.
Niechlubnym rekordzistą tego weekendu okazał się 39-letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Mężczyzna kierował samochodem osobowym marki VW Golf, mając w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna karany już za przestępstwa podobne, spowodował kolizję drogową w Międzyzdrojach na ul.Zwycięstwa. Z uwagi na niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, na łuku drogi zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.Kolejny nietrzeźwy  uczestnik ruchu został zatrzymany wczoraj we Wrzosowie, to 22-letni mieszkaniec powiatu kamieńskiego, kierujący samochodem osobowym VW Passat. Badanie u kierującego potwierdziło podejrzenia policjantów, mężczyzna miał 1,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Wszyscy nietrzeźwi kierujący stracili swoje prawa jazdy, natomiast za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania pojazdami oraz sądowy zakaz jazdy.
Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze niezwłocznie informowali o tym dzwoniąc pod nr tel. 997 lub 112.

ŹRÓDŁO http://www.kamien.policja.gov.pl

Kolejni nietrzeźwi kierujący na drogach powiatu Reviewed by on . Prawie codziennie policjanci zatrzymują na drogach powiatu kamieńskiego nietrzeźwych kierujących. Kierowcy nadal jeżdżą po alkoholu. Podczas minionego weekendu Prawie codziennie policjanci zatrzymują na drogach powiatu kamieńskiego nietrzeźwych kierujących. Kierowcy nadal jeżdżą po alkoholu. Podczas minionego weekendu Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top