środa, 12 Maj 2021, 20:18

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Wolin » Idzie Młodość w Stepnicy

Idzie Młodość w Stepnicy

środa, 27 Lipiec 2016, 21:25 Kategoria: Gmina Wolin, kultura i sztuka

Artystyczna podróż w nieznane, historie przodków i szukanie odpowiedzi na to ,,kim jestem?”, urealnienie marzeń i doświadczenie nowych, zupełnie dotąd nieznanych rzeczy. To tylko kilka z możliwości czekających na młodych ludzi podczas pobytu w ramach projektu Idzie Młodość Lato w teatrze + w Stepnicy.

Przez dwa tygodnie uczestnicy Lata w Teatrze pracują codziennie w dwóch grupach: dziecięcej i młodzieżowej. Każdego dnia mają szansę uczestniczyć w innowacyjnych, bezpłatnych,  prowadzonych przez profesjonalistów warsztatach: teatralnych, scenograficznych, muzycznych, plastycznych, promocyjno-dziennikarskich. Grupa dziecięca poszukuje inspiracji w książce Lewisa Carolla „Alicja w Krainie Czarów”, natomiast grupa młodzieżowa, twórcze poszukiwania rozpoczęła od poznania opowieści o przodkach – obecnych i byłych mieszkańcach ziem zachodnich. Inspirację do pracy młodzi szukają w twórczości Kantora, Wyspiańskiego i Malczewskiego. Finałem pracy obu grup warsztatowych są widowiska teatralne będące efektem dwutygodniowej pracy. Pracy przede wszystkim nastawionej to odkrywanie siebie, przekraczanie granic i szukania w sobie pasji.

Lato w teatrze (LWT) to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. W tym roku dofinansowanie zdobyło 55 ośrodków z całej Polski (w tym Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy). Idzie Młodość – Lato w teatrze + to działanie o 10 letniej tradycji. Początkiem projektu Lato w Teatrze w Stepnicy była Letnia Akademia Teatralna, która kierowana była wówczas wyłącznie do młodych mieszkańców Stepnicy. Z czasem do Akademii byli zapraszani młodzi artyści z województwa zachodniopomorskiego oraz innych regionów Polski. W tegorocznej edycji nowym a zarazem wiodącym partnerem projektu jest Ośrodek Kultury Gminy Wolin, Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy i Gmina Miasta Stepnica.

Termin realizacji projektu:

18 .07 – 31.07.2016 r.

Organizatorzy: 

Gminny Ośrodek Kultury w Stepnicy, Teatr w Krzywym Zwierciadle, Ośrodek Kultury Gminy Wolin

Uczestnicy:

grupa dziecięca (8 – 13 lat)

grupa młodzieżowa (14 – 18 lat)

(głównie z terenu Gminy i Miasta Stepnica)

Miejsce prowadzenia warsztatów:

Warsztaty prowadzone są w Stepnicy, na terenie Gminnego Ośrodka Kultury oraz Szkoły Podstawowej w Stepnicy

Daty, godzina i miejsca pokazów:

Wolin:

NicaNacja (29 lipca, godz. 18.00, błonia)

A TAKT (29 lipca, godz. 21.00, błonia)

 Stepnica:

NicaNacja (30 lipca, godz. 18.00, plaża miejska)

A TAKT (30 lipca, godz. 21.00, amfiteatr)

Więcej informacji na: www.latowteatrzestepnica.blogspot.pl

Promocja projektu:

Agnieszka Chamier Gliszczynska

a.chamiergliszczynska@gmail.com

Idzie Młodość w Stepnicy Reviewed by on . Artystyczna podróż w nieznane, historie przodków i szukanie odpowiedzi na to ,,kim jestem?”, urealnienie marzeń i doświadczenie nowych, zupełnie dotąd nieznanyc Artystyczna podróż w nieznane, historie przodków i szukanie odpowiedzi na to ,,kim jestem?”, urealnienie marzeń i doświadczenie nowych, zupełnie dotąd nieznanyc Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

scroll to top