poniedziałek, 2 październik 2023, 07:44

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » I Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego & Mistrzostwa Europy w Klasie Europa
I Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego & Mistrzostwa Europy w Klasie Europa

I Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego & Mistrzostwa Europy w Klasie Europa

poniedziałek, 01 sierpnia 2016, 21:07 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

6 sierpnia w Kamieniu Pomorskim zapowiada się sportowo. Już w najbliższą sobotę tuż przed godziną 16.00 rozpocznie się „I Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego”. Na uczestników biegu czeka wiele atrakcyjnych nagród m.in. 7 voucherów pobytowych w nadmorskich miejscowościach, opieka dietetyczna, odtwarzacze MP3, rowery, a także wiele innych nagród. Ostatnią możliwością zapisania się na bieg jest zgłoszenie się w dniu zawodów do Biura Zawodów, które będzie mieściło się w Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim przy Placu Katedralnym 5, biuro będzie czynne w godz. 10.00 – 15.00.

Dodatkowo w dniu biegu każdy będzie miał możliwość poddania się bezpłatnej analizie składu masy ciała, odbyć konsultacje dietetyczną, a także uzyskać informacje na temat zdrowej żywności. Już teraz zapraszamy do odwiedzenia stoiska Gabinetu Dietetycznego LaVita, które będzie ulokowane w pobliżu linii Startu oraz Mety przy kamieńskim Ratuszu. Imprezie towarzyszyć będą występy artystyczne oraz koncert zespołu Orient Blues Express.

Także w tym dniu odbędzie się zakończenie Mistrzostw Europy w Klasie Europa w kategorii Masters, a zarazem rozpocznie się rywalizacja kolejnych uczestników – Juniorów.Regaty podzielone są na dwie części: Mistrzostwa Europy w Klasie Europa Mastersów planowane na 3-6 sierpnia 2016 roku oraz Mistrzostwa Europy w Klasie Europa Juniorów, które odbędą się w terminie 6-12 sierpnia 2016 roku.

Impreza tej rangi w klasie Europa odbędzie się w Polsce po raz pierwszy. Szacowana ilość uczestników to 30 zawodników w grupie Masters oraz 120 – w grupie Junior. Prawo do organizacji zostało przyznane przez Międzynarodową Federację Klasy Europa podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Norwegii.

Europa to jednoosobowa łódź żaglowa, zaprojektowana w roku 1960 przez Alois Rolanda (Belgia). Łodzie klasy Europa są monotypami, produkowanymi przez kilku producentów na świecie, posiadających licencję międzynarodowego związku tej klasy. Klasa jest przeznaczona dla żeglarzy o wadze 50-70 kg. Europa zapewnia szerokie możliwości doboru takielunku i osprzętu do wagi i siły zawodniczki lub zawodnika, co dla lżejszych zawodników czyni ją ciekawą alternatywą dla siłowego Lasera.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz odwiedzających Gminę Kamień Pomorski do kibicowania biegaczom i żeglarzom oraz do wspólnej zabawy.

I Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomorskiego & Mistrzostwa Europy w Klasie Europa Reviewed by on . 6 sierpnia w Kamieniu Pomorskim zapowiada się sportowo. Już w najbliższą sobotę tuż przed godziną 16.00 rozpocznie się „I Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomors 6 sierpnia w Kamieniu Pomorskim zapowiada się sportowo. Już w najbliższą sobotę tuż przed godziną 16.00 rozpocznie się „I Bieg Szlakiem Zabytków Kamienia Pomors Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top