niedziela, 26 marzec 2023, 18:22

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Mistrzostwa Europy w Klasie Europa. Medale dla Mastersów Rozdane. Czas na Juniorów.

Mistrzostwa Europy w Klasie Europa. Medale dla Mastersów Rozdane. Czas na Juniorów.

niedziela, 07 sierpnia 2016, 10:06 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

Zakończyły się Mistrzostwa Europy w Klasie Europa w kategorii Masters. Trzeba dodać bardzo udane Mistrzostwa dla polskiej reprezentacji, która zdobyła łącznie 3 medale. Klasą samą w sobie była Weronika Glinkiewicz-Madej, zwyciężczyni w kategorii Masters Kobiet. Pływała najrówniej ze wszystkich zawodników, nie schodząc poniżej 4 miejsca w każdym wyścigu i wygrywając ostatni wyścig z triumfatorem w kategorii mężczyzn Sorenem Johsonem z Dani. Ceremonia zakończenia Mistrzostw dla Mastersów odbyła się w sąsiadującym z Marina Kamień Pomorski amfiteatrze i połączona była z uroczystym otwarcie Mistrzostw dla Juniorów. Oficjalnego otwarcia Mistrzostw Europy w Klasie  Europa Juniorów dokonał Burmistrz Gminy Kamień Pomorski Stanisław Kuryłło. Organizacja zmagań Mastersów przebiegła bardzo sprawnie. Rozegrano wszystkie z ośmiu zaplanowanych wyścigów, a kapryśna pogoda oszczędziła zawodników w najważniejszych momentach imprezy.

Dziś rozpoczynają się wyścigi juniorów. Na liście startowej jest 116 żeglarzy z Belgii, Danii, Czech, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Norwegii, Portugalii, Polski i Szwecji. Regaty zakończą się 12 sierpnia. Organizatorami Mistrzostw Europy w Klasie Europa są Jacht Klubu Kamień Pomorski i Marina Kamień Pomorski. Sponsorami i Partnerami imprezy są: Gmina Kamień Pomorski i Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Kamieniu Pomorskim. Medale w poszczególnych kategoriach Mastersów zdobyli:

Master Men:

 1. Soren Johnsen, DEN
 2. Par Abrahamsson, SWE
 3. Wojciech Bromka POL

Master Women:

 1. Weronika Glinkiewicz-Madej, POL
 2. Anja Piedler, GER
 3. Katia Muller, GER

Grand Master Men (50-60)

 1. Par Abrahamsson, SWE
 2. Pablo Fernandez, ESP
 3. Patruce Derouet, FRA

Grand Master Women:

 1. Ute Muller, GER

Super Master Men (60+)

 1. Lech Sztyk, POL

Mattias Muller, GER

Hei Bey, GER

Pełne wyniki dostępne są na stronie www.europeclass2016.pl

 

Tekst: Marek Świderski

Zdjęcia: Wojciech Jedliński

 

Mistrzostwa Europy w Klasie Europa. Medale dla Mastersów Rozdane. Czas na Juniorów. Reviewed by on . Zakończyły się Mistrzostwa Europy w Klasie Europa w kategorii Masters. Trzeba dodać bardzo udane Mistrzostwa dla polskiej reprezentacji, która zdobyła łącznie 3 Zakończyły się Mistrzostwa Europy w Klasie Europa w kategorii Masters. Trzeba dodać bardzo udane Mistrzostwa dla polskiej reprezentacji, która zdobyła łącznie 3 Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top