niedziela, 26 marzec 2023, 17:09

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Pierwszy dzień zmagań juniorów podczas regat Mistrzostw Europy w Klasie Europa za nami.

Pierwszy dzień zmagań juniorów podczas regat Mistrzostw Europy w Klasie Europa za nami.

poniedziałek, 08 sierpnia 2016, 11:37 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, sport

Zalew Kamieński zafundował uczestnikom takie warunki, z jakich jest znany w całej Europie: wiatr  4°B i słońce. Organizacja regat przebiegała wzorowo. O godzinie 13.00 wystartował pierwszy wyścig chłopców, 10 min później dziewcząt. O 15.30 było już po regatach. Rozegrano dwa zaplanowane wyścigi. Po pierwszym dniu tak w kategorii dziewcząt, jak i chłopców prowadzą Duńczycy: Anna Munch i Kristian Praest. W regatach startuje 51 dziewcząt i 65 chłopców. Pełne wyniki można znaleźć na stronie www.europeclass2016.pl . Na dziś zaplanowano rozegranie kolejnych dwóch wyścigów.

Marek Świderski: za nami najtrudniejsza, z organizacyjnego punktu widzenia część imprezy. Przez kilka dni równolegle prowadziliśmy pomiary i zapisy do regat juniorów, organizowaliśmy regaty mastersów i przygotowywaliśmy uroczyste zakończenie regat mastersów i otwarcie regat juniorów. To dla jacht klubu z małego miasteczka jakim jest Kamień Pomorski ogromne wyzwanie szczególnie w zakresie dostępnych ludzi do pomocy. Mogę jednak dziś powiedzieć, że wywiązaliśmy się z tego znakomicie. Szczególną uwagę chciałbym zwrócić na doskonałą współpracę Jacht Klubu Kamień Pomorski i Mariny Kamień Pomorski. To bardzo budujące. Nie spoczywamy jednak na laurach. Regaty kończą się dopiero 12 sierpnia.

Tekst: Marek Świderski

Zdjęcia: Robert Hajduk

Pierwszy dzień zmagań juniorów podczas regat Mistrzostw Europy w Klasie Europa za nami. Reviewed by on . Zalew Kamieński zafundował uczestnikom takie warunki, z jakich jest znany w całej Europie: wiatr  4°B i słońce. Organizacja regat przebiegała wzorowo. O godzini Zalew Kamieński zafundował uczestnikom takie warunki, z jakich jest znany w całej Europie: wiatr  4°B i słońce. Organizacja regat przebiegała wzorowo. O godzini Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top