niedziela, 1 październik 2023, 18:33

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kamieński Jubileuszowy Festyn Trzeźwości niezyekle udany i pod znakiem pogody
Kamieński Jubileuszowy Festyn Trzeźwości niezyekle udany i pod znakiem pogody

Kamieński Jubileuszowy Festyn Trzeźwości niezyekle udany i pod znakiem pogody

środa, 24 sierpnia 2016, 07:55 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, społeczeństwo

W minioną sobotę, na terenie kamieńskiej Mariny oraz w miejscowym amfiteatrze, odbył się Jubileuszowy, XX Festyn Trzeźwości, który jak co roku, zorganizował Klub Abstynenta „Opoka” któremu patronowały między innymi: Parafia Rzymskokatolicka pw. Św Ottona w Kamieniu Pomorskim, kamieński Urząd Miejski, a także Kamieński Dom Kultury oraz OPS Świerzno i Urząd Miejski w Golczewie.

Na imprezę złożyło się kilka interesujących punktów, nawet dla tych najwybredniejszych, a najważniejsze było to, by wszyscy bawili się razem jak najlepiej.

Odbyły się między innymi zawody strzeleckie, bieg dzieci, mini-maraton dla kobiet i mężczyzn, fascynujący bieg w workach, a także liczne ciekawe gry i zabawy dla milusińskich. Zabawę umilał w tym czasie kamieński, emerycki zespół „Relax”. A że też i pogoda była sprzyjająca, więc atmosfera była ciepła i przy tym bardzo radosna.

Później, w amfiteatrze, wystąpiła piosenkarka pochodząca z Inowrocławia, Anna Pietrzak, która dla przypomnienia dodamy, że w roku 1966 została laureatką znanego niegdyś, zielonogórskiego Festiwalu Piosenki Radzieckiej. A w latach 1970 – 1976, była związana ze znanym w tamtych czasach, bardzo popularnym zespołem wokalnym, „Partita”, który wówczas robił nie małą furorę. Pani Anna śpiewała w zespole z inną od wielu już lat wokalistką, również popularną, Alicją Majewską, która od kilkudziesięciu lat współpracuje i występuje z muzykiem i kompozytorem w jednej osobie, Włodzimierzem Korczem. Świetny głos, miłe piosenki szybko wpadające w ucho, stąd liczna widownia bawiła się przy nich znakomicie, snując zapamiętane wcześniej słowa popularnych utworów. Następnie na scenie zobaczyliśmy i usłyszeliśmy uczniów miejscowej Szkoły Muzycznej, którzy dali namiastkę swych umiejętności artystycznych.

Na zakończenie imprezy wystąpił w fajnym recitalu warszawski muzyk, Piotr Nagiel, który swego czasu współpracował z zespołem „Kama – X” , a także krótko, od 2008 r.  z formacją „Homo Homini”, którą stworzył wiele lat wcześniej Aleksander Nowacki.

Kilkugodzinna jubileuszowa impreza, co ważne,  pod znakiem pogody, jak najbardziej  wypaliła, stąd liczne, zadowolone miny jego uczestników, którzy przeżyli naprawdę wiele dobrych wrażeń. Wieczorem w sali siedziby Klubu, odbyła się ostatnia część imprezy, zabawa taneczna, która zgromadziła liczne rzesze lubiących się pokręcić na parkiecie w takty muzyki. Atmosfera była wesoła i jak najbardziej radosna. I nic dziwnego, że zakończyła się w późnych godzinach wieczornych lub jak kto woli, we wczesnych, porannych.

Szefowa  Klubu, Jolanta Dąbrowska, podkreśliła, że w tym roku trzeba było się do jubileuszu przygotować jak najlepiej, by wszystko się udało, by wszyscy, którzy w niej uczestniczyli, nie nudzili się i oczywiście, byli zadowoleni. I okazuje się, że organizatorzy stanęli na wysokości zadania, a przy tym „wymodlili” niejako pogodę, która w sierpniu jak wszyscy widzimy i odczuwamy, jest trochę aż nadto kapryśna.

Obserwator

Kamieński Jubileuszowy Festyn Trzeźwości niezyekle udany i pod znakiem pogody Reviewed by on . W minioną sobotę, na terenie kamieńskiej Mariny oraz w miejscowym amfiteatrze, odbył się Jubileuszowy, XX Festyn Trzeźwości, który jak co roku, zorganizował Klu W minioną sobotę, na terenie kamieńskiej Mariny oraz w miejscowym amfiteatrze, odbył się Jubileuszowy, XX Festyn Trzeźwości, który jak co roku, zorganizował Klu Rating: 0

Komentarze (1)

  • Jola

    Drodzy mieszkańcy Kamienia Pomorskiego oraz goście którzy przyjechali na Nasz Jubileusz Pięknie Wam Wszystkim Dziękuję za Waszą obecność oraz uczestnictwo i za to że jesteście jeszcze raz gorąco Dziękuję i pozdrawiam Jolanta Dąbrowska

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top