sobota, 3 grudzień 2022, 10:17

Strona główna » WYDARZENIA » kronika zdarzeń » Wydarzyło się w regionie …
Wydarzyło się w regionie …

Wydarzyło się w regionie …

środa, 31 sierpnia 2016, 07:58 Kategoria: kronika zdarzeń, REGION

Czterech sprawców pobicia trafiło do aresztu

Czterech mężczyzn w wieku od 23 do 36 lat zatrzymali w miniony piątek funkcjonariusze kamieńskiej komendy. Mężczyźni pobili w Międzyzdrojach 23- letniego mieszkańca powiatu goleniowskiego, który na skutek zdarzenia trafił do szpitala z obrażeniami głowy. Działania podjęte przez policjantów Wydziału Kryminalnego oraz Komisariatu Policji w Międzyzdrojach doprowadziły do zatrzymania sprawców, a zebrany materiał pozwolił na przedstawienie w Sadzie wniosków o tymczasowy areszt. Funkcjonariusze kamieńskiej komendy w ostatnim czasie prowadzili czynności służbowe związane z pobiciem oraz pozbawieniem wolności 23- latka, jakie miało miejsce  25 sierpnia br. w Międzyzdrojach. W wyniku podjętych czynności kilka godzin po zdarzeniu zatrzymano podejrzanych. Czterech mężczyzn w wieku 23 do 36 lat, mieszkańców Międzyzdrojów i Świnoujścia, osadzono w policyjnym areszcie gdzie usłyszeli zarzut pobicia, spowodowania uszczerbku na zdrowiu a także pozbawienia wolności. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie wniosku o tymczasowy areszt. W minioną niedzielę Sąd Rejonowy w Świnoujściu przychylił się do wniosków i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres miesiąca. Sprawcy trafili do aresztu śledczego. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zgłoszenie i reakcja – kolejny pijany kierowca zatrzymany

”Drogą krajową numer 3 z Międzyzdrojów w kierunku Szczecina jedzie pojazd Opel Astra, a kierujący nim jest prawdopodobnie pijany. Jedzie środkiem drogi.” Takie zgłoszenie, minionej niedzieli otrzymał oficer dyżurny kamieńskiej Policji. Kilka kilometrów dalej policjanci drogówki zatrzymali pojazd, którym kierował 47- letni mieszkaniec Międzyzdrojów. Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Po raz kolejny sygnał od świadka pozwolił na szybkie zatrzymanie pijanego kierowcy. Niebezpieczne manewry zaniepokoiły innego kierowcę. Dzięki krótkiej informacji policjanci zatrzymali 47- latka. Przeprowadzone  przez policjantów badanie wskazało, że mieszkaniec Międzyzdrojów miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz nieodpowiedzialny kierowca za popełnione przestępstwo odpowie przed Sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami. Osobie, która pierwszy raz kierowała w stanie nietrzeźwości Sąd orzeka także karę pieniężną w wysokości nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych.

Poszukiwany Listem Gończym zatrzymany

Wczoraj Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego podczas interwencji przeprowadzanej na ul. Chopina w Kamieniu Pomorskim, w wyniku legitymowania zatrzymali poszukiwanego przez kamieńska Policję. Okazało się, że  38 -letni mężczyzna, mieszkaniec Kamienia Pomorskiego poszukiwany jest listem gończym wydanym przez Sąd Rejonowy w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie doprowadzony do zakładu karnego

Nietrzeźwy rowerzysta sprawcą kolizji

Policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego zdarzenia drogowego zaistniałego w Dziwnówku. Kierujący rowerem, który wjechał w BMW, miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna z urazem głowy i ręki trafił do szpitala w Gryficach. Wczoraj po godzinie 22.00, policjanci interweniowali na drodze 102 w miejscowości Dziwnówek gdzie miała miejsce kolizja z udziałem nietrzeźwego rowerzysty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 65- letni mężczyzna wjechał na jezdnie usiłując przejechać na drugą stronę ulicy, nie upewniając się czy z jego prawej strony nadjeżdża pojazd. Na skutek nieodpowiedzialnego zachowania doszło do zderzenia między pojazdami. Badanie na zawartość alkoholu potwierdziło, że rowerzysta znajdował się w stanie nietrzeźwości.  65- latek miał ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna z urazem głowy trafił do szpitala w Gryficach. Teraz za swoje zachowanie będzie tłumaczył się przed Sądem.

ŹRÓDŁO http://www.kamien.policja.gov.pl

Wydarzyło się w regionie … Reviewed by on . Czterech sprawców pobicia trafiło do aresztu Czterech mężczyzn w wieku od 23 do 36 lat zatrzymali w miniony piątek funkcjonariusze kamieńskiej komendy. Mężczyźn Czterech sprawców pobicia trafiło do aresztu Czterech mężczyzn w wieku od 23 do 36 lat zatrzymali w miniony piątek funkcjonariusze kamieńskiej komendy. Mężczyźn Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top